Pozvánka – 13. 10. 2019

Vážení sportovní přátelé,

podzim ukazuje svoji sílu, ale nic naplat, mistrovská sezóna házenkářských soutěží pokračuje rychlým tempem. Z šestice horeckých týmů se v domácím prostředí na Sokolce představí v neděli 13. října dvě naše družstva. Takže, vzhůru na házenou!

Ve 13 hodin

nastoupí starší žáci TJ Sokol Horka proti HBC Olomouc 1966 B. Jde o utkánípátého kola Olomoucké krajské ligy. Celek Olomouce je s osmi body na prvním místě tabulky, naši kluci jsou v tabulce se čtyřmi body na třetí příčce „Naposledy jsme s tímto soupeřem prohráli 15:32. Hosté jsou tedy v roli favorita, ale je na našich hráčích, aby zlepšeným výkonem dokázali, že mohou držet krok s lídrem soutěže,“ říká k nedělnímu zápasu trenér horeckého týmu Libor Žůrek.

V 15 hodin

začne utkání mladších dorostenců mezi TJ Sokol Horka a TJ Cement Hranice. V dalšímkole 2. ligy ČR mladšího dorostu přivítáme celek z třetího místa tabulky, naši chlapci jsou zatím bez bodového zisku na předposledním 10. místě. „Po utkáních v prvních dvou kolech, kdy jsme se v 2. lize rozkoukávali, nás v neděli čeká těžký soupeř,“ konstatuje trenér Horky Libor Žůrek. „Nicméně máme herní kvalitu na to, abychom soupeře potrápili a zabojovali o co nejlepší výsledek.“

Komu můžeme fandit na venkovních hřištích?

Muži hrají v neděli 13. října od 10.15 hod. v Senici na Hané. Jde o utkání šestého kola Moravskoslezské ligy, v němž jsou favority domácí hráči, kterým se třemi body patří páté místo v tabulce. Horečtí naopak na zisk bodů stále čekají. „Zápas se bude hrát na venkovním hřišti, což k dopolednímu času a počasí není právě ideální,“ podotýká vedoucí horeckého týmu/trenér Libor Vykydal. „Navíc stále nemáme kompletní kádr, ale určitě se budeme snažit napravit dosavadní reputaci,“ dodává. Je jasné, že naši hráči budou potřebovat podporu fanoušků, Senice není daleko a proto – Horka do toho! Kdo nemá k dispozici koně pod kapotou a je odkázán na romantiku železnice – vlak z Horky do Senice odjíždí v 8.52 hod., zpět do Horky ve 12.52 hod.

Mladší miniházenkáři se v neděli 13. října představí na turnaji v hale Zory Olomouc. Soupeři jim budou družstva Zory B a Senice na Hané. Začátek turnaje je ve 13 hodin.

Starší miniházenkáře čeká v sobotu 12. října turnaj v Žeravicích. Od 13 hodin budou hrát s dvěma družstvy Velké Bystřice a dále s celkem Prostějova.

Mladší žáci budou mít o víkendu volno.