Neděle 2. října: V Horce turnaje v miniházené i utkání mladšího žactva a starších žáků

Vážení příznivci házené,

v neděli 2. října bude areál horecké Sokolky opět místem soutěžních utkání všech mládežnických družstev TJ Sokol Horka nad Moravou. Po dopoledních turnajích dvou kategorií miniházenkářů přijdou odpoledne na řadu mistrovské zápasy mladšího žactva a starších žáků. Takže – vzhůru na házenou! Časový harmonogram je následující:

9.00 – MLADŠÍ MINIŽACTVO

Soutěžního turnaje hráčů nejmladší věkové kategorie se zúčastní pět družstev. Můžeme se těšit na porci zajímavých utkání, o které se zaslouží kluci a dívky z celků TJ Sokol Kostelec na Hané – HK, TJ Senice na Hané, TJ Sokol Osek nad Bečvou, SK Žeravice a samozřejmě i pořádajícího oddílu TJ Sokol Horka nad Moravou.

11.00 – STARŠÍ MINIŽACTVO

Rovněž turnajové zápasy v této věkové kategorii, které začnou hodinu před polednem, slibují hezkou podívanou ve výborné sportovní atmosféře. Své síly a házenkářské dovednosti poměří týmy TJ Sokol Kostelec na Hané – HK, Tatran Litovel, Házená Čechy pod Kosířem a TJ Sokol Horka nad Moravou.

13.00 – MLADŠÍ ŽACTVO

Ve třetím kole Ligy Olomouckého kraje bude domácí družstvo TJ Sokol Horka nad Moravou hostit tým SK Žeravice. Horečtí hráči si zatím ve dvou odehraných mistrovských utkáních vedli úspěšně. Po úvodní remíze 18:18 v Uničově dokázali minulou sobotu zvítězit v Prostějově výrazným rozdílem 12:1. SK Žeravice zatím mají na svém kontě jednu výhru (v Prostějově 37:4), druhé utkání Žeravic proti Hranicím bylo odloženo. V neděli tak uvidíme souboj dvou dosud neporažených a bude zajímavé sledovat, který tým si neporazitelnost udrží.

15.00 – STARŠÍ ŽÁCI

Rovněž horecké družstvo starších žáků bude mít ve třetím kole Ligy Olomouckého kraje za soupeře SK Žeravice. Jak horečtí, tak žeravičtí hráči v začínající soutěži ve dvou zápasech zaznamenali jedno vítězství a jednu prohru. Horka si po úvodní porážce 22:35 od HBC Olomouc spravila o týden později chuť na hřišti Prostějova. Po vyrovnaném průběhu horecký tým dokázal zvládnout dramatický závěr zápasu a ve šťastné koncovce zvítězil 33:31. Bojovný výkon celého družstva, které z Prostějova přivezlo dva cenné body, je tak nepochybně nejlepší pozvánkou na nadcházející nedělní zápas proti Žeravicím.

Vážení příznivci házené, na uvedené turnaje minižactva a mistrovská utkání jejich starších kolegů jste srdečně zváni. Těšíme se, že přijdete fandit horeckým barvám!