Novou sezónu odstartují srpnové turnaje, muže Horky čeká 1. kolo Českého poháru

Vážení sportovní přátelé,

srpen je už tradičně dobou, kdy areál horecké Sokolky po letní přestávce opět ožívá házenkářským děním. Jednotlivé týmy začínají před novou sezónou pilovat fyzičku i herní přípravu, v druhé polovině srpna pak budou na programu turnaje všech věkových kategorií. Po delším čase se tak můžeme těšit na dobrou házenou. Kdy konkrétně? V kalendáři si můžete poznačit následující termíny:

V SOBOTU 21. SRPNA je na programu 39. ročník turnaje mužů. Jeho začátek je stanoven na 9.00 hod. Samozřejmě se na něm představí i domácí mužstvo TJ Sokol Horka nad Moravou, které od září čeká další sezóna v Moravskoslezské lize. V uvedenou sobotu budou mít naši hráči za sebou pořádnou porci srpnových tréninků a také účast na turnaji v Juliánově. Která družstva se kromě domácího celku na turnaji představí, upřesníme později. Každopádně platí, že pro návštěvníky bude připraveno bohaté občerstvení a chybět nebudou ani pečené makrely.

V NEDĚLI 22. SRPNA od ranních hodin přijde na řadu přípravný turnaj starších žáků, který bude prověrkou i nově vytvořeného horeckého žákovského družstva, od září účastníka Ligy Olomouckého kraje. Ani tentokrát nebude pro návštěvníky Sokolky chybět široká nabídka občerstvení.

V SOBOTU 28. SRPNA od rána bude areál Sokolky patřit účastníkům turnaje Házenkářské naděje. Je určen pro týmy mladších i starších miniházenkářů hned z několika klubů.Kromě sportovního programu bude čas i na zábavu – pro děti budou k dispozici různé atrakce – skákací hrad, malování na obličej nebo dovednostní soutěže. Ani tentokrát nebude chybět bohaté občerstvení, včetně tradičních makrel.

ROVNĚŽ V SOBOTU 28. SRPNA bude v podvečer na Sokolce pro příznivce házené připraven opravdový bonbónek. A sice v podobě utkání 1. kola Českého poháru mužů mezi domácím týmem TJ Sokol Horka nad Moravou a TJ Sokol Kostelec na Hané – HK. Kdo bude úspěšnější? Hosté, hrající v jihomoravské skupině 2. ligy, jsou sice favority, ale domácí omlazené mužstvo může překvapit. Zajímavé utkání Českého poháru bude zahájeno v 17.00 hod.

V NEDĚLI 29. SRPNA udělá tečku za víkendovým děním  turnaj Házenkářské naděje pro družstva mladšího žactva. K největším favoritům by měl patřit domácí tým, stabilně prokazující výbornou formu. Naposledy horečtí mladší žáci skvěle reprezentovali svůj klub v červnu na velkém plážovém turnaji v Praze, kde vytvořili dvě družstva, která vybojovala medailové příčky. Také během poslední srpnové neděle budou na Sokolce připraveny nejrůznější atrakce, soutěže a zábavy pro děti, v nabídce budou různé druhy občerstvení i pečené ryby.

Vážení příznivci házené, srdečně jste na uvedené sportovní akce zváni, těšíme se, že přijdete fandit horeckým barvám!