Házená v nové sezóně

Po prázdninové přestávce od házené začaly naplno tréninky v polovině srpna pro starší dorostence, následovány tréninky starších žáků a mladšího žactva. Od 21. srpna se přidaly také tréninky a pro starší a mladší minižactvo. Poslední víkend v srpnu se konaly přípravné turnaje starších dorostenců a starších žáků. Starší dorostence čekalo pět zápasů po téměř tříměsíční herní pauze před nástupem do nové sezóny, jehož cílem bylo vyzkoušet si herní situace. Turnaj se ve všech směrech vydařil.

Po vydařených turnajích straších dorostenců a starších žáků nastartoval týden pro děti plný her, soutěží a zábavy v areálu na Sokolce pod vedením trenérů a dorostenců. Příměstského tábora se mohly zúčastnit i děti, které na házenou pravidelně nechodí, mohli si jen užít zábavu s kamarády. V úterý nás také navštívili zkušení trenéři z olomouckého HBC Olomouc 1966 (bývalé STM Olomouc). Součástí tábora byl také výlet do VIDA! Scinece centra v Brně, kde si všichni mohli vyzkoušet zmrazit vlastní stín, odpálit vodíkovou raketu nebo přijít na kloub záhadě Bermundského trojúhelníku. Příměstský tábor byl zakončen víkendovým turnajem minižactva a mladšího žactva. Sobotní turnaj minižactev proběhl úspěšně bez problémů za hojné účasti družstev a diváků, ale bohužel nedělní turnaj mladšího žactva byl zkrácen z důvodu nepříznivého počasí.

A z minulosti se nyní přesuneme do současnosti: musíme mezi námi přivítat nové trenéry v sezóně 2017/2018 a zmínit drobné změny v trenérském obsazení družstev. Od září začíná nově mladší minižáky trénovat společně s Janou Skalickou Ludvík Kalibán, učitel z místní základní školy. Díky tomu pondělní tréninky mohou začínat ve dřívější časy než v předchozí sezóně. Vedoucím družstva staršího minižactva se pro novou sezónu stal Jiří Kraüter, který děti trénuje společně s Petrem Němcem, který trénoval v předchozí sezóně mladší žáctvo. Trénování mladších žáků se ujali společně s Liborem Žůrkem, předsedou házené, Miloslava Jurečková a Radek Frkal, dřívější trenéři staršího minižactva. K trénování dětí – starších žáků – se také vrátil Libor Dvorský, který trénuje žáky pod vedoucím družstva Liborem Žůrkem. Starší dorostenci zůstali v nezměněné sestavě jak hráčů, tak i trenérů – Libora Vykydala a Věry Krobotové. Další informace ohledně družstev a trenérského obsazení najdete na webových stránkách házené: www.hazenahorka.cz.

A jaké máme další plány do nové, již odstartované sezóny? V září a v říjnu se můžeme těšit na domácí utkání – začneme sezónu převážně domácími turnaji a zápasy v rámci soutěží jednotlivých družstev. Družstva také mají možnost zúčastnit se v průběhu roku mnoha turnajů, mezi nejvýznamější patří Prague Handball Cup nebo turnaj ve slovinské Izole. Základem však je, aby děti tento sport bavil, aby se na tento svůj koníček těšily a zažívaly krásné chvíle s kamarády.

Děkujeme všem za pomoc, podporu a účast na našich turnajích. Děláme to hlavně pro děti 😉 Jsme rádi, že do fungování házené se zapojují nejen trenéři, rodiče a hráči, ale jsme rádi i za jakoukoliv pomoc.

Podrobnější informace získáte na oficiálních stránkách klubu www.hazenahorka.cz nebo se staňte členy skupiny „TJ Sokol Horka nad Moravou – házená“ na Facebooku a budete neustále informování o aktualitách, které se dotýkají informací celého klubu.