Neděle 29. května: V Horce na programu dva turnaje miniházené a tři zápasy mladšího žactva

Vážení příznivci mládežnické házené,

během poslední květnové neděle bude areál horecké Sokolky od rána doslova v obležení a hrací plocha nevychladne až do večera. Nejprve si zde dá dostaveníčko osm družstev miniházenkářů, kteří změří síly v rámci dvou turnajů, organizovaných Olomouckým krajským svazem házené.

A jen co mladé naděje dohrají, začnou hřiště od 14 hodin žhavit družstva mladšího žactva ze tří klubů, která si vzájemně zahrají o mistrovské body v dohrávce 3. kola jarní části Ligy Olomouckého kraje.

Na jaký program se tedy v neděli 29. května můžeme těšit?

V 8.30 BUDE ZAHÁJEN TURNAJ STARŠÍCH MINIHÁZENKÁŘŮ

V jeho průběhu se na hřišti představí dvě družstva z klubu Házená Velká Bystřice (áčko a béčko), dále družstvo SK Žeravice a do bojů zasáhne samozřejmě i domácí tým TJ Sokol Horka nad Moravou.

V 11.00 PŘIJDE NA ŘADU TURNAJ MLADŠÍCH MINIHÁZENKÁŘŮ

Startovat na něm budou dvě družstva TJ Tatranu Litovel (rovněž áčko a béčko), dále družstvo HBC Olomouc 1966 a chybět nebude ani domácí tým TJ Sokol Horka nad Moravou.

Na oba turnaje srdečně zveme všechny příznivce mládežnické házené. Jistě netřeba připomínat, že v případě obou kategorií mají turnajová utkání úžasnou, podmanivou atmosféru, která se prostě musí zažít! Přijďte házenkářské naděje povzbudit!

ODPOLEDNE BUDOU NA PROGRAMU UTKÁNÍ MLADŠÍHO ŽACTVA

Půjde o dohrávku 3. jarního kola Ligy Olomouckého kraje, které nemohlo být sehráno v původním dubnovém termínu. Ironií osudu je, že v neděli se na horecké Sokolce utkají stejné týmy, které spolu den předtím, tedy v sobotu 28. května, budou hrát v rámci 7. jarního kola. Mladší žactvo Horky bude v sobotu 28. května hrát na palubovce haly ve Velké Bystřici v těchto časech: V 9.00 nastoupí proti smíšenému týmu SK Žeravice/Velká Bystřice A, v 10.15 pak proti celku TJ Cement Hranice.

Hned další den – v neděli 29. května – si mladší žactvo Horky vše zopakuje na domácím hřišti v již zmíněné dohrávce 3. jarního kola mistrovské soutěže. Utkání budou zahájena v těchto časech:

VE 14.00 TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – TJ CEMENT HRANICE

Týmu Hranic patřila po 6. jarním kole soutěže se ziskem 12 bodů 4. příčka tabulky, domácí družstvo s 10 body figurovalo na 6. místě tabulky. Dá se proto očekávat vyrovnané a hodně bojovné utkání.

V 16.30 TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – SK ŽERAVICE/VELKÁ BYSTŘICE A

Podle postavení v tabulce by Horka měla být v roli favorita, neboť její soupeř zatím po odehraných soutěžních kolech získal jen 4 body, což stačilo na 8. místo v tabulce. Nicméně papírové předpoklady mohou být ošidné a jakékoliv podcenění soupeře se může nevyplácí. Pro úplnost zbývá dodat, že v 15.15 se na horeckém hřišti spolu utkají TJ Cement Hranice a SK Žeravice/Velká Bystřice A.

Také na tato utkání mladšího žactva jsou srdečně zváni všichni fandové dobré házené. Mladší žactvo Horky se už dnes těší na tradiční přízeň a povzbuzování diváků, což je tím nejlepším dopinkem v utkáních o další mistrovské body!