Pozvánka na víkend 19. – 20. září 2020

Pozvánka na víkend 19. – 20. září 2020

Vážení příznivci dobré házené,

o nadcházejícím víkendu pro vás máme opravdu bohatou nabídku! V nové sezóně se totiž poprvé na domácím hřišti v areálu Sokolky představí v soutěžních utkáních horecké týmy všech věkových kategorií.

V SOBOTU 19. ZÁŘÍ

V 9.00 hod. bude zahájen velký turnaj starších miniházenkářů.

Jde o zahajovací turnaj nové sezóny, kterého se zúčastní 15 družstev, přihlášených do soutěže, řízené Olomouckým krajským svazem házené. Toto klání je náhradou za neuskutečněné Superfinále týmů starších miniházenkářů v závěru minulé, nedohrané sezóny. Na sobotním turnaji nebude samozřejmě chybět ani družstvo TJ Sokol Horka nad Moravou. Dodejme, že družstvo mladších miniházenkářů Horky se vydá na stejně velký turnaj o den později do Velké Bystřice. Během sobotního turnaje bude pro všechny děti připraven skákací hrad, malování na obličej, dobroty nejen z udírny, ale i okénka s občerstvením a to vše v souladu s přísnými bezpečnostními opatřeními v rámci Covid-19.

V NEDĚLI 20. ZÁŘÍ

Od 9.00 hod. se na Sokolce představí naše družstvo mladšího žactva.

Výsledkově nejúspěšnější tým Horky se na úvod Ligy Olomouckého kraje utká s družstvy Házená Uničov a TJ Sokol Centrum Haná B. Naše mladé naděje by v těchto soutěžních utkáních měly zúročit výborné výsledky z uplynulých týdnů. Připomeňme skvělé výkony na turnaji ve Zlíně (2. místo ze šesti družstev), na domácím turnaji (3. místo z osmi týmů) a hlavně pak na Házenkářském festivalu v Lovosicích. Na severu Čech v konkurenci 22 družstev z celé ČR horecký tým vybojoval krásné 6. místo v konečné tabulce turnaje, když v zápase o 5. místo nestačil na Duklu Praha, s kterou prohrál 8:12.

Ve 13.00 hod. bude zahájeno utkání mužů Horky s SK Žeravice/Dřevohostice.

Půjde o mistrovský zápas třetího kola Moravskoslezské ligy. Tým Horky si do tabulky připsal zatím jeden bod za remízu 22:22 v úvodním kole na hřišti v Krmelíně, druhé utkání na domácím hřišti minulou neděli proti TJ Sokol Trnávka bylo odloženo a odehraje se v náhradním termínu 11.10.2020 v 15:00 hod. na Soklce. Proti SK Žeravice/Dřevohostice se tak nově složené horecké mužstvo představí divákům poprvé v domácím prostředí. Jeho nedělní soupeř má v nové sezóně za sebou dvě herně vyrovnaná utkání – v prvním kole doma porazil Hlučín 22:21, v druhém kole prohrál v Krmelíně 24:25.

UTKÁNÍ MLADŠÍCH DOROSTENCŮ JE Z DŮVODU NEPŘÍZNIVÉ ZDRAVOTNÍ SITUACE V DRUŽSTVU SOUPEŘE ODLOŽENO.

O NOVÉM TERMÍNU VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT

V 15.00 hod. nastoupí mladší dorost Horky proti týmu HBC Olomouc 1966.

V úvodním utkání nového ročníku severomoravské skupiny 2. ligy ČR mladšího dorostu čeká na horecké hráče sousedské derby. Pikantní bude o to víc, že v olomouckém dresu mohou nastoupit i někteří hráči, kteří donedávna hájili barvy Horky, resp. jsou odchovanci horecké házené. První soutěžní utkání našeho dorosteneckého týmu by mělo ukázat, kolik zkušeností z minulého ročníku 2. ligy ČR dokážou hráči v nové sezóně využít. Nedělní první mistrák by rovněž měl naznačit, nakolik hráčům prospěla kvalitní letní příprava, včetně týdenního tréninkového soustředění.

Takový je tedy program horeckých házenkářů během nadcházejícího víkendu, nezapomeňte naše týmy přijít povzbudit, budou to potřebovat. Na viděnou v sobotu a neděli na Sokolce! Horka do toho!