Hodnocení 2019-2020

5. 11. 2019          TJ Sokol Centrum Haná–HK „B“ – TJ Sokol Horka nad Moravou

Na předehrávku posledního podzimního kola Olomoucké krajské ligy jsme zavítali netradičně v úterý 5. 11. 2019, do okresu Prostějov, konkrétně do obce Kostelec na Hané. Zde jsme byli hosty souseda z tabulky týmu TJ Centrum Hané-HK „B“. Na utkání jsme opět přijeli pouze s jedním hráčem na střídání, tentokrát starším žákům pomohl Vojta Pešek a stabilní člen týmu Václav Spáčil. Před utkáním byli kluci pozitivně naladěni a bylo jim řečeno, že v utkání jde hlavně si hezky zahrát a mít z utkání dobrý pocit, což ovšem neznamená zápas vypustit, naopak, pokračovat ve výkonu z posledního utkání ve Velké Bystřici, kde jsme bez střídání porazili tým Hranic na Moravě.

Od úvodních minut vše nabralo rychlý spád. Kluci jakoby na hřišti vůbec nebyli. Naší obranou procházel soupeř jako nůž máslem a v útoku jsme byli bezzubí. V 6. minutě soupeř již vedl 4:0, ve 12. už 6:1. To byl impuls pro trenéra, vzít pro družstvo oddechový čas a hráče zkonsolidovat. Po time-outu v utkání pokračovalo jiné družstvo. Obrana se zpevnila, v útoku jsme se začali prosazovat. Naše zlepšená hra se také projevila na skóre, které bylo v 21. minutě 10:7 ve prospěch soupeře. Poslední 4 minuty poločasu kluci, ale vypustili a soupeř nám odskočil na poločasový stav 14:7.

Vstup do druhého poločasu byl ještě hrozivější než úvod utkání. Během úvodních 11. minut soupeř vsítil 11 branek a my jen 2. V tu ránu bylo o osudu utkání rozhodnuto. Tým Centra Haná zaslouženě a v poklidu dotáhl utkání do vítězného konce 30:18 a upevnil si 2. místo v tabulce.

Bohužel jsme v utkání nenavázali na kvalitní házenou z předešlého utkání, na druhou stranu je pozitivní, že se do střelecké listiny poměrně rovnoměrně zapsali všichni hráči. Každopádně v utkání nám chyběl bojový duch a zdravá chuť po vítězství. Teď nás čeká zimní přestávka (listopad – březen), během které odehrajeme 3 turnaje (14. nebo 15. 12.2019, 25. 1. 2020 a 22. nebo 23. 2. 2020), které jsou řízené Olomouckým krajským svazem házené.

Sestava a branky: Pisano Renato 6/1, Halouzka Jakub 3, Spáčil Václav 3, Hrachovina Richard 3, Rakus Tomáš 1, Petr Kamil 1, Pešek Vojtěch 1, brankář: Petr Štěpán 0.

3. 11. 2019          TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Cement Hranice         15:12 (5:8)

V předposledním kolem podzimní části Olomoucké krajské ligy jsme hostili tým z konce tabulky TJ Cement Hranice. Bohužel vzhledem k nepříznivému počasí a nezpůsobilému domácímu hřišti jsme museli mistrovské utkání odehrát v hale. Nejbližší volná hala se nám naskytla „až“ ve Velké Bystřici, kde jsme měli možnost vyzkoušet nový hrací povrch, který zdobí tuto halu necelý měsíc.

Při rozcvičování družstev bylo patrné, že v utkání bude mít navrch hostující celek, na kterém byla znát výšková a početní převaha. Naše družstvo nastoupilo se sedmi hráči včetně dvou srdcařů z řad mladšího žactva (Jakub Drozd a Václav Spáčil) bez kterých bychom tento mistrovský duel nemohli odehrát.

Vstup do utkání vyšel lépe hostujícímu celku, který se ujal vedení a ve čtvrté minutě vedl v poměru 0:2. Naši kluci se otřepali z úvodní nervozity a do deváté minuty stav otočili v náš prospěch 3:2. Pak ovšem začal úřadovat soupeř a my si nevěděli rady s jejich útokem a ani obranou. Následnou desetiminutovky jsme nebyli schopni vsítit branku a naopak jich 5 obdrželi. Posledních pět minut prvního poločasu bylo vyrovnaných a soupeři se přetahovali ve střílení branek až na poločasových 5:8 ve prospěch hostí.

Do druhého poločasu vstoupil soupeř s taktikou rychlé hry a vsázel na to, že nám brzy dojde fyzička. Kdybychom přistoupili na herní styl soupeře jistě by se tak stalo, ale naši borci nejen že perfektně bránili, ale také plnili taktické rady trenéra v útočné fázi a to se stalo dalším rozhodujícím faktorem. V útoku jsme hráli trpělivě, nespěchali jsme do rychlého zakončení, ale naopak si nachystali ložené střelecké šance a ty využívali. Soupeř se naopak nemohl prosadit přes naši obranu, a když už se dostal do střelby, tak perfektními zákroky nás podržel brankář. Druhý poločas ukázal sílu našeho družstva, které tuto část utkání ovládlo v poměru 10:4, celkově jsme utkání vyhráli v poměru 15:12.

Všem hráčům patří velké uznání, že dokázali odehrát 50 minut utkání v plném nasazení bez větších herních výpadků, nezalekli se soupeře a bojovali jako lvi do posledních minut. Za tento heroický výkon jim náleží nejen získané 2 body, ale také velký dík.

Sestava a branky: Hrachovina Richard 6/1, Halouzka Jakub 4, Pisano Renato 3, Petr Kamil 1, Spáčil Václav 1, Drozd Jakub 0, brankář: Petr Štěpán 0.