Hodnocení 2019-2020

15. 9. 2019          TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice        27:24 (12:16)

K prvnímu utkání v nové sezóně jsme nastoupili na domácí půdě proti hostujícímu celku z Žeravic. Při pohledu na soupeře před utkáním byla patrná jeho výšková a váhová převaha. Nicméně našim hráčům bylo vysvětleno, že soupeř je sice vysoký, ale my jsme šikovní. Ačkoli jsme s touto myšlenkou šli do utkání, tak se nám vstup moc nedařil. Od úvodních minut vzal soupeř otěže utkání do svých rukou, a ve skóre se nám rychle vzdaloval. Nebyli jsme schopni ubránit jeho vysoké spojku a šikovné pravé křídlo. V útoku se nám také moc nedařilo a to zejména při zakončení. Do 17. minuty prvního poločasu byl soupeř na hřišti dominantní, kdy na ukazateli skóre byl stav 6:15 pro soupeře. Poté jakoby mávnutím kouzelného proutku jsme zvýšili důraz na obraně a v útoku zpřesnili zakončení naší střely, což mělo za výsledek, že jsme za zbylých 8 minut prvního poločasu tento úsek vyhráli v poměru 6:1 a tím snížili nepříznivý stav na poločasových 12:16.

Do druhého poločasu jsme vstoupili posíleni vědomím, že se soupeřem se dá hrát a dá se i porazit a to za předpokladu udržení našeho tempa z poločasu prvního. Standard z konce prvního poločasu se nám podařil navázat a tak jsme postupně ze soupeřova náskoku ukrajovali. V 9. minutě druhého poločasu jsme stav srovnali a následně šli do vedení, které jsme mírně navyšovali až na konečných 27:24. V tomto utkání zaslouží obrovskou pochvalu celý tým, ale také fanoušci, kteří nás bouřlivým povzbuzováním hnali za dvěma body.

Sestava a branky: Hrachovina Richard 8, Rakus Tomáš 7/1, Halouzka Jakub 5, Spáčil Václav 3, Pisano Renato 3, Petr Kamil 1, Drozd Jakub 0, Šrot Damián 0, brankář: Petr Štěpán 0.