Pohybové hry

V srpnu 2018 jsme založili pod hlavičkou TJ Sokol Horka nad Moravou kroužek pohybových aktivit pro naše nejmenší děti ze širokého okolí. Naše sportovní náplň není zaměřena a specializovaná na některý daný sport v nejbližším okolí /házená, fotbal, florbal, atd./ Děti učíme atletickým, gymnastickým a všestranným pohybovým aktivitám.

Snažíme se děti vést nejen ke kladnému postoji sportu, ale i k práci ve skupině dětí jakož to ve vzájemném chování mezi sebou, vzájemné pomoci, pokory, samostatnosti, plnění úkolů atd. Věříme, že i rodiče tyto naše aktivity uvítají a budeme mít stále více dětí, které se budou vždy těšit na nové a zábavné hry a sportovní aktivity.

Družstvo pohybových her ročníku narození 2013 a mladší

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20200909_165856_4-1024x768.jpg.

Naše sportovní naděje…….

Nemrava Jan, Heincová Ellena, Kováčiková Barbora, Nečesaný Robin, Vrbová Klaudie, Zámečniková Sára, Zámečníková Nela, Hošková Kristýna, Hošek Adam, Niessner Ondřej, Vánská Vanessa, Učík Jakub, Učík Richard, Šimečková Vanesa, Lukáš Alex, Buksová Adéla, Drozdová Barbora, Suchánková Simona, Svozilová Alžběta, König Tomáš, Vrbová Sophie, Vrba Sebastian, Kozelská Andrejka, Bürgl Šimon, Bürgl Vojtěch, Syrový Vojtěch, Marek Tomáš.

Vedoucí družstva:

Němec Petr, tel.: 604 830 410, e-mail:  Hazena-Horka@email.cz

Trenéři: 

Ochmannová Jindřiška tel.: 605 841 182

Dagmar Jelínková tel.: 728 555 435

Heinzová Eva      tel.:777 581 984

NAŠE CÍLE:

Družstvo se seznamuje se základními principy her a soutěží, kterým se věnujeme a učíme se tak velkému množství různých pohybů (běh, zastavení, změny směru, skoky, vstávání, kotouly). Učíme se skákat přes švihadlo, zdoláváme překážkové dráhy, rozvíjíme rychlost a motoriku.

Rozpis tréninků /dle místa/

Den Čas Místo Poznámka
úterý 17:00-18:00 Tělocvična ZŠ Horka nad Moravou S sebou míč, pití a převlečení
       

Žádáme rodiče o omlouvání dětí při neúčasti na tréninku prostřednictvím e-mailu nebo SMS některému z trenérů.

Vážení rodiče. Je důležité, aby svůj vlastní míč mělo každé dítě. Tento bude potřebovat na trénincích, kde ho budeme používat na různé hry.

Míč lze zakoupit u trenérů/ek. Cena á 230,- Kč. Standardní MOC je 290,- Kč.

Aktuální informace:

Plán akcí:

Před Vánočními svátky určitě proběhne akce pro děti….překvapení !!

 

Hodnocení podzimní části

Po jarním COVID deficitu se pohybové hry setkávaly i v letním období, a i když bylo dovolenkově, účast byla hojná. Kroužek navštěvují děti ve věku od 3 do 6 let. Trenéři se ve vedení tréninků různě střídali a poznávali práci s malými sportovci. Tím mohli dětem nabídnout velkou pestrost ve sportovních činnostech.

Na venkovním areálu Sokolka jsme načerpávali nejen zásoby vitamínu D, ale zároveň doháněli loňskou neúplnou sezónu. Od září jsme se potom vrhli do sportování s velkou vervou v ustáleném trenérském obsazení s mnoha plány a představami, které však opět zhatila restriktivní vládní opatření.

Před koncem roku hledíme vstříc tomu novému a očekáváme lepší zítřky. Moc se těšíme až budeme moci pokračovat v započatém díle.

Vaši trenéři pohybových her.

Fotografie z našich aktivit naleznete ZDE