Hodnocení 2019-2020


13.10. 2019 TJ Senice na Hané – TJ Sokol Horka nad Moravou 34:20 (16:9)

Netradičně v neděli ráno jsme vyjížděli k dalšímu utkání na hřiště soupeře do nedaleké Senice na Hané. Cílem v dnešním utkání bylo napravit reputaci z posledních utkání.

Hned od prvních minut bylo znát, že chlapi si to vzali k srdci a konečně po delší době předvedli opět kolektivní hru. Bylo znát, že dnes opravdu chtějí hrát, je jasné, že to nebude hned jako když mávnete kouzelným proutkem, ale bude ještě nějakou chvilku trvat. Nicméně po herní stránce to bylo z naší strany opět koukatelné. Ano, opět přišly chyby, které jsme zbytečně natropili, ale snaha hráčů byla velká.
Bohužel ani dnes družstvo nebylo v sestavě se kterou jsme počítali ještě v pátek na tréninku, ale tak to chodí a chlapi se s danou situací vyrovnali skvěle. Konečně jsme začali více střílet, hrát různé herní situace a to je to, co nás nejvíce potěšilo. Vytvořili jsme si spoustu krásných střeleckých pozic, ale bohužel neproměňování takových vyložených šancí rozhodly o osudu zápasu. Zkušený domácí tým toho samozřejmě využil a utkání dotáhl zaslouženě do vítězného konce.

Takový tým známe a takový také chceme vidět v každém utkání. Pojďme pokračovat v tom, co jsme si dnes nastolili a věřím, že to půjde.

Děkujeme věrným fandům a příznivcům, kteří nás přijeli podpořit i na venkovní utkání.

Sestava a branky : Švehla Martin 6, Vyhňák Miroslav 5, Němec Martin 3, Malý Patrik 3, Ochmann Petr 2, Foukal Tomáš 1, Ulčík Vojtěch 0, Semjon Jiří 0, Pulkrábek Jan 0, Halouzka Roman 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 30%, Konrád Martin 44%
6.10. 2019 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Meteor Orlová 15:33 (8:14)

V neděli odpoledne jsme sehráli další domácí utkání, kdy jsme přivítali tým z Orlové. Bohužel k vůli nepřízni počasí jsme museli odehrát utkání opět v azylu, tentokrát v hale v Senici na Hané.

Našim cílem bylo minimálně zopakovat výkon z minulého týdne, kdy byla sestava téměř totožná. Ale opak se stal pravdou. Během deseti minut bylo rozhodnuto o osudu utkání. V tréninkovém tempu si hosté odvezli zaslouženě oba dva body. Z naší strany to bylo katastrofické v každém směru. Útok bezzubý a o obraně se dá říci to samé. Jen díky Martinovi Konrádovi jsme neschytali ještě větší debakl. Hra bez nápadu, chuti a elánu, tak vypadala většina hráčů na hřišti. Dále to nemá smysl nějak rozepisovat, kdyby se to tu mohlo vypípat, zněl by tu monotóní desetiminutový tón!!!!

Chce to jediné v tuto chvíli, nepo….., nezabalit a makat. Každý z nás si musíme sáhnot do svědomí a s tímhle něco udělat. Není možné, že jeden týden zahrajeme skvěle a další zápas přijde výbuch !!!

Děkujeme věrným fandům, kteří nás přijeli povzbudit i do Senice. Za hororové představení se omlouváme !!!

Sestava a branky : Němec Martin 5, Vyhňák Miroslav 4, Foukal Tomáš 2, Hruda Jiří 2, Semjon Jiří 1, Švehla Martin 1, Ulčík Vojtěch 0, Halouzka Roman 0, Protivánek Matěj 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek – do utkání nezasáhl, Konrád Martin 26%

29.9. 2019 TJ Loko Suchdol nad Odrou – TJ Sokol Horka nad Moravou 32:22 (20:10)

V neděli po obědě jsme zajížděli na horkou půdu do Suchdolu, kde nás čekal těžký zápas s aktuálně druhým týmem tabulky. Bohužel i na tenhle zápas jsme odjeli nekompletní a to zcela bez krajních spojek, kdy nás stále trápí marodka a zranění. Takže již po cestě jsme bojovali jak vůbec družstvo do zápasu postavíme.

Úvod utkání nevypadal vůbec špatně, vyrovnaná hra i skóre vydrželo až do 10 minuty. Poté domácí tým využil svých zkušeností a začal odskakovat ve skóre. Hlavně přesná střelba domácího týmu rozhodla o osudu první poloviny. Hra byla svižná a stále se bylo na co koukat. Nicméně do šaten jsme odcházeli s mankem deseti branek.

Vstup do druhé poloviny nám vyšel perfektně. Obrana začala více spolupracovat a bylo to hned znát. Vždyť jsme domácím povolili vstřelit první branku až v páté minutě. Naše pěkná hra pokračovala a domácí družstvo mělo s takovou hrou menší problémy. Bylo znát i na skóre, což je velice pozitivní. Vyzkoušeli jsme si i nacvičené herní situace a řada z nich skončila nádherným zakončením.
Ve druhém poločase jsme dokázali s favoritem utkání uhrát skvělou remízu 12:12. Mohlo to být i o něco veselejší, ale neproměněné sedmičky a pár náskoků nám zabránilo uhrát ještě lepší výsledek.

Každopádně z tohoto utkání jsme odcházeli „konečně“ se vztyčenou hlavou a to hlavně za předvedený výkon v druhé polovině. Ano máme na čem pracovat, ale dnes jsme si dokázali. že můžeme být vyrovnaným partnerem i týmům z horní poloviny. Pochvalu si zaslouží celý tým, protože jsme předvedli skvělou kolektivní hru. Další pozitivní věcí je, že se kluci dokázali poprat i se sestavou a předvedli na postech na kterých normálně nehrají slušný výkon.

Sestava a branky : Vyhňák Miroslav 6, Ochmann Petr 6, Foukal Tomáš 4, Švehla Martin 2, Hruda Jiří 2, Walweel Jakub 1, Halouzka Roman 1, Ulčík Vojtěch 0, Semjon Jiří 0, Pulkrábek Jan 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 23 %

22.9. 2019 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Holešov B 20:29 (8:13)

V neděli odpoledne nás čekalo další mistrovské utkání na domácí půdě, kdy jsme přivítali tým z Holešova.

Po týdenní pauze, kdy jsme museli odložit utkání z důvodu vysoké marodky jsme se na zápas těšili a doufali, že do utkání nastoupíme v plné síle. Bohužel to se nám nepodařilo. Kluci se s tím ale vyrovnali a předváděli skvělý vstup do utkání, který jsme už dlouho nezažili. Hra byla vyrovnaná a se soupeřem jsme drželi krok nejen herně, ale i co se týče skóre. Škoda, že jen do 16 minuty. Poté jsme nechali hostující tým aby určoval tempo hry a to byla obrovská chyba. Zkušený tým toho dokonale využil a vybudoval si do poločasu pětigólový náskok.

V druhém poločase jsme chtěli předvést to co v první polovině, ale vůbec nám to nevyšlo. Spousta individuálních chyb a nepřesná střelba rozhodovala pomaličku o vítězi v dnešním duelu. Chlapi se sice snažili, ale
bohužel na naší straně se vyrábělo mnoho nepřesností. Hostující tým si zkušeně pohlídal svůj náskok a zcela zaslouženě dotáhl utkání do vítězného konce.

Pochválit ale musíme naše gólmany, kteří drželi náš tým a vychytali spoustu vyložených šancí. Škoda jen, že to hráči v poli nevrátli vstřelením branek do soupeřovi svatyně !!!!

Poděkování patří již tradičně našim fandům a příznivcům za hojnou účast a povzbuzování. Chceme Vás poprosit : mějte s náma i nadále strpení, stále jsme mladý tým a nic není hned. Jste součástí našeho týmu
DĚKUJEME

Sestava a branky : Protivánek Matěj 8, Vyhňák Miroslav 4,Halouzka Roman 2, Ochmann Petr 2, Hruda Jiří 2, Semjon Jiří 1,
Pulkrábek Jan 1, Ulčík Vojtěch 0, Foukal Tomáš 0, brankáři a úspěšnost : Konrád Martin 38 %, Dvorský Radek 48 %

8.9. 2019 TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Krmelín 17:37 (6:20)

V neděli odpoledne nás čekal první zápas v nové sezoně, kdy jsme přivítali Sokol Krmelín. Utkání jsme museli bohužel kvůli klimatickým podmínkám odehrát v hale DHK Zora Olomouc.

No jak začít? V první řadě gratulujeme soupeři k zasloužené výhře. Z naší strany to byla blamáž, kolaps, no prostě co se mohlo, to se ……..! Hra bez pohybu, neproměňování šancí a mnoho dalších chyb, které jsme předváděli po celou dobu prvního poločasu. Pokud nebudeme střílet branky nemůžeme čekat ani vítězství nebo lepší výsledek.

Druhý poločas byl o něco lepší. Začali jsme se prosazovat i střelecky a na výsledku druhého poločasu to bylo hned znát. Více pohybu z naší strany, lepší střelecká potence a zápas vypadal hned lépe.
Ale stále jsme nepředvedli hru, která nás zdobila minulou sezonu.

No nic i zlé je pro něco dobré. Musíme se ponaučit z chyb a hlavně více trénovat a bude to lepší. Chlapi na to rozhodně mají a doufáme, že dnes jsme si vybrali tak zvanou slabší chvilku a budeme makat dál.
Teď je důležité abychom nad sebou nehodili flintu do žita po nezdaru v dnešním utkání. Pojďme bojovat a makat dál, vždyťkaždé utkání je jiné a sezona teprve začala.

Děkujeme i divákům za jejich účast a hlavně za podporu našeho týmu i když se hrálo v Olomouci.DĚKUJEME

Sestava a branky : Protivánek Matěj 8, Vyhňák Miroslav 3, Švehla Martin 3, Hruda Jiří 2, Němec Martin 1, Pulkrábek Jan 0, Halouzka Roman 0,
Ochmann Petr 0, Foukal Tomáš 0, brankáři : Konrád Martin 34 %, Dvorský Radek 39 %

24. 8. 2019   Přípravný turnaj Horka nad Moravou

V sobotu ráno jsme zahájili další přípravu na sezonu domácím turnajem na Sokolce za účasti šesti týmů. Hrálo se systémem dvou základních skupin.

Obě dvě utkání v základní skupině nám nevyšly dle našich představ. Herně jsme sice byli vyrovnaným soupeřem, ale naše individuální chyby kterých bylo bohužel velice mnoho
nám zabránili uhrát lepší výsledek. Nepřesné přihrávky a ztráty míčů rozhodly, že se opět utkáme v turnaji o páté místo jako v minulém roce.

V boji o páté místo nás tedy čekal dvojzápas s týmem Měnína, mimochodem stejný soupeř z loňského turnaje. První poločasy nám opět nevyšly a v obou duelech
jsme odcházeli poraženi. Naopak v poločasech druhých kluci dokázali týmovou hru a bojovnost a utkání strhli do vítězných konců. Dvě výhry nám tak zajistily páté místo.

Nicméně z chyb, které jsme udělali se musíme ponaučit a věřím, že se nám to podaří, jen by to chtělo více hráčů na trénincích a bude to pak dobré. Kluci ale opět dokázali,
že hrát umí a rozhodně se nemají za co stydět.

Děkujeme i divákům za jejich hojnou účast a hlavně za podporu našeho týmu.
Poděkovat bychom chtěli i všem co se podíleli na organizaci turnaje.
DĚKUJEME

Sestava a branky : Hruda Jiří 10, Protivánek Matěj 10, Malý Patrik 8, Walweel Jakub 6, Vyhňák Miroslav 5, Ochmann Petr 4, Semjon Jiří 3, Němec Martin 2, Foukal Tomáš 2, Pulkrábek Jan 0, Halouzka Roman 0, Ulčík Vojtěch 0, brankáři : Konrád Martin , Dvorský Radek
Skupina A 123BodySkórePořadí
Horka nad MoravouX11:2511:18022:433. 
Újezd u Brna25:11X13:12438:23 1.
HC Hlučín18:1112:13X230:24 2.


Skupina B123BodySkórePořadí
HBC OlomoucX11:1420:18231:322. 
SK Žeravice14:11X17:15431:26 1.
Sokol Měnín18:2015:17X033:37 3.


Finálová sk.1234Body
SkórePořadí
SK ŽeraviceX14:917:1514:11645:351. 
Újezd u Brna9:14X13:1222:13444:39 2.
HC Hlučín15:1712:13X20:10247:40 3.
HBC Olomouc11:1413:2210:20X034:564.

o 5. místo

  1. utkání : Měnín – Horka nad Moravou  15:17
  2.  utkání : Horka nad Moravou – Měnín 11:9