Hodnocení 2019-2020

21.09.2019       TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov         25:12(13:7), Shot out 5:5

Po prvním kole ligy mladších žáků, které jsme pořádali na našem kolbišti minulý týden, jsme tentokrát odjížděli se házenkářsky porvat o další body k soupeři do Uničova, kde jsme měli sehrát utkání proti domácímu týmu a družstvu SK HFP Prostějov.

V prvním utkání nám vůbec nešla osobní obrana. Byli jsme ztuhlí a nevěnovali se důkladně k obraně svých protihráčů a tím dávali mnoho prostoru k jejich zakončování. Můžeme děkovat našim skvělým brankářům, kteří úspěšně zasahovali. Díky našemu 67,5% úspěšnému proměňování šancí, jsme poločas vyhráli rozdílem 6 branek. Bohužel vše není o výhře…jde o celkový dojem hry, technické chyby, bojovnost, chytrost a kolektivita….v tomto utkání to trochu od každého pokulhávalo…až na kolektivitu, ta šlape velmi dobře a v tom je síla družstva… !!

Ve druhé polovině zápasu jsme zlepšili přechod do útoku, bojovnost a lépe četli hru protivníka.

Konečná výhra 25:12 je uspokojivá.

21.09.2019       TJ Sokol Horka nad Moravou – SK HFP Prostějov    27:2(14:1), Shot out 6:2

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti týmu z Prostějova, se kterým jsme se už potkali na našem přípravném turnaji Házenkářské naděje v Horce na konci soustředění v srpnu. V tomto utkání jsme měli trochu herně navrch a tak jsme mohli vyzkoušet nové herní situace a všichni hráči si zahrát na všech postech a vyzkoušet si tak, jak je každý hráč i hráčka univerzálni. Ale k zápasu jsme přistoupili velmi pohodově, nezodpovědně a dělali mnoho chyb. Bohužel se v tomto duchu odehrával i druhý poločas. Doufám, že jsme měli jen špatný den…

Sestava a branky: Spáčil Václav 18/2, Vánská Nikola 7/1, Šrot Damián 7/0, Hrachovinová Sára 6/0, Hanáček Matěj 5/0, Sobek Tomáš 1/0, Drozd Jakub 0/0, Protivánková Róza 0/0, Drozdová Klára 0/0, Vánský Radim 0/0

brankáři: Pešek Vojtěch 4/0, Rusler Martin 2/0

14. 9. 2019 TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov 22:7(10:4), Shot out 3:2

O tomto víkendu jsme pořádali 1.kolo ligy mladších žáků. Soupeřem nám byly družstva Házená Uničov a Sokol Centrum Haná B. V novém turnajovém systému (povinná osobní obrana 15min, shot out-12hráčů a druhého poločasu 20min) jsme byly zvědaví, jak si se vším poradíme a vše zvládneme. V sestavě s marodkou tří hráčů jsme do turnaje nastoupily s 9 hráči v poli, kde jsme měli zastoupení jednoho nováčka a dále dva minižáky starší, kteří museli pomoci odehrát dvě velmi fyzicky náročná utkání. V prvním zápase jsme nastoupili proti družstvu z Uničova. V osobní obraně, jsme až do 4.minuty (stav 0:2) měli velmi hluchá místa, než jsme si pomalu začali věřit a hrát svou hru, kterou jsme soupeře pomalu začali přehrávat. V desáté minutě jsme vedli už 7:2 a tím udrželi naše vedení až do 15.minuty za stavu 10:4. V patnácté minutě přišlo přerušení hry a na řadu přišly shot outy. Postupně jsme využili všechny naše hráče, ale bohužel jsme vstřelili jen 3 góly. Ostatní nevstřelené branky jdou z 75% na vrub našemu brankáři, který ač se snažil, tak některé nahrávky byly příliš krátké nebo dlouhé a tak naši střelci bohužel nemohli zasáhnout do zakončení. I přesto jsme vyhráli 3-2. V tomto vítězství nám byl připsán do skóre jeden vstřelený gól a tak konečný výsledek byl pro nás 11:4. Tím skončil první poločas, přestávka byla jen 5 min, po které jsme museli rychle nastoupit do utkání. Veškerý odpočinek jsme využili na hřišti, kdy po technické poradě jsme nabrali trochu sil do dalších bojů. Ihned po začátku jsme vstřelili rychlé dvě branky, které už byly viděny v klasické hře bez osobní obrany a po velmi pěkných akcích. Během dalších šesti minut, jsme pokračovali ve stejném útočném tempu a přidali dalších 6 branek. Dařilo se nám kombinačně v útoku a ve velmi dobré obraně, kde jsme soupeře k vážným akcím nepouštěli. Fungovala nám spolupráce spojek s pivotem a tvrdým přístupem jsme uzamkli naši tvrz proti nájezdům protivníka. Tím jsme obdrželi za 20 minut v druhém poločase jen 3 branky a pokud trochu naše obrana zaspala, vše hasil v brance skvělými zákroky náš starší minižák Martin Rusler. Obrana je základním kamenem k úspěchu. První utkání v soutěži našich hráčů a hráček vyšlo pro naše barvy na jedničku…vyhráli jsme 22:7 a připsali si tak první dva body do tabulky.

14.09.2019 TJ Sokol Horka nad Moravou – Centrum Haná B 21:13(10:7), Shot out 4:11

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti družstvu Centrum Haná B. Víme, že tento klub vychovává velmi dobré hráče a bylo to i vidět před našim utkáním, kde Centrum hrálo proti Uničovu. My jsme šli, ale s odhodláním udělat maximum na hřišti a hlavně si zahrát všichni a tak si vyzkoušet všechny pozice na postech jak v obraně, tak i v útoku. V první části osobní obrany jsme vedli postupně už 4:0 a navyšovali tak svůj náskok až na poločasový stav 10:6. Chyby v osobní obraně byly, ale už to bylo o něco lepší než v prvním zápase. Na řadu přišly opět shot outy a ty se nám vůbec nepovedli. Bohužel to byly opět chyby z postu brankáře, ale i případy špatným chycením míče našich hráčů. Pěknou a za to krásnou poslední brankou byl shot out Rózky Protivánkové, která po chycení přihrávky a nekompromisním zakončeni do šibenice soupeřovy branky, udělala radost celému družstvu i divákům…krásná akce starší minižačky… Bohužel jsme prohráli 4:11 a soupeř si tím připsal na konto 1 branku. Takže konečný poločasový výsledek byl 10:7. Opět po malé 5 minutové přestávce jsme nastoupili po poradě pokračovat v tvrdé, ale slušné obraně a v útoku hrát chytře a hlavně trpělivě. Vše se nám dařilo a až na malé chybičky, jsme postupně náskok navyšovali až na konečný výsledek 21:13. Opět v brance čaroval Martin Rusler a hodně přispěl k úspěchu celého družstva. Vyhráli jsme tedy i druhé utkání a připsali si tak další dva body, celkem čtyři a do tabulky konečné skóre 43:20.

Musíme pochválit všechny BEZ VYJÍMKY za velmi zodpovědný tvrdý přístup jak v obraně, tak i s úspěšnou střelbou 61,5% a s brankářskou úspěšností 54,4%.

Ale určitě musíme vyzdvihnout práci na spojce a středu Damiána Šrota, který velmi mile překvapuje už od soustředění a předvádí velmi tvrdou a chytrou práci v obraně a nebojí se ani aktivně pracovat v útoku, dále naší brankářskou jedničku Vojtu Peška, který na hřišti se zhostil velmi užitečného hráče jak v obraně, tak i v útoku. Nezklamal ani lídr družstva Václav Spáčil a herně se zvedající hráčky Sára Hrachovinová a Nikola Vánská.

Sestava a branky: Spáčil Václav 17/2, Hrachovinová Sára 8/0, Vánská Nikola 5/0, Hanáček Matěj 3/0, Šrot Damián 2/0, Drozd Jakub 0/0, Protivánková Róza 0/0,

brankáři: Pešek Vojtěch 7/0, Rusler Martin 0/0

5. – 8. 9. 2019   Lovosice – házenkářský festival

Po 3 týdenním aktivním trénování, příměstském táboře a domácím turnaji jsme si ani další víkend neodpočinuli. Náš klubový repre tým se s radostí a odhodláním jel zúčastnit Házenkářského festivalu v Lovosicích. Tento turnaj patří mezi ty velmi dobré a největší v naší zemi pro současně hrající minižactvo, mladší a starší žactvo. Turnaj byl velmi pěkný a organizátorům se nedá nic vytknout.

Náš tým se vydal k hostiteli již ve čtvrtek, ve večerních hodinách, abysme byli druhý den vyspaní a mohli tak být kvalitně připraveni odehrát první hrací den co nejlépe. Všichni jsme cestu zvládli na jedničku a musíme všechny pochválit za vynikající chování po celou dobu cesty do Prahy a poté i v dalším spoji do Lovosic. Po příjezdu jsme se co nejrychleji nasoukali do spacáků a zalehli….

Ráno jsme se probudili do krásného slunného dne, a toto počasí nám vydrželo na všechna páteční utkání. Po snídani jsme se vydali na první zápas. Všechna naše utkání jsme odehráli v hale na Přívoze a na venkovním hřišti Chemik v Lovosicích.

A začali jsme velmi úspěšně…….

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – LOVCI LOVOSICE II     16:2

Výborný vstup do turnaje… porážíme Lovosice 16:2, skvělá obrana a aktivita v útoku….

Nebylo co dodat a hráči byli nastartovaní a naladění na skvělou notu.

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – DUKLA PRAHA I           7:12

V druhém utkání…..? Neskutečný zápas proti HC Dukla Praha 1….. hráči nás od prvních vteřin drtili neskutečným způsobem….my jsme odolávali a snažili jsme se soupeři alespoň hru znepříjemnit naší bojovností. V poločasu jsme prohrávali 1:9. Co, ale přišlo v druhé polovině utkání, bylo neuvěřitelné … My jsme, ale srdcem – Horky nezklamali, druhý poločas otočili a vyhráli ho 6:3. Prohra 7:12. Hluboká poklona pro všechny. Byly i slzy zklamání, a to nás trenéry dostalo. Všichni zaslouží absolutorium !!!!!

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – HÁZENÁ ROKYCANY    4:11

V dalším utkání jsme narazili na tým z Rokycan….. odvedli jsme dobrou práci… až na ty sedmičky!! Hráči sice až o dvě hlavy větší, ale bojovali jsme…. prohra 4:11. Aspoň nám vyhládlo a těšili jsme se na večerní program, který byl odměnou všem dětem na turnaji za celodenní snahu na poli sportovním!!!

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – BANÍK MOST                15:12

Probudili jsme se do propršeného rána…☔…a po snídani se opět přesouvali k dalšímu utkání. Děti byly unavené, ale s nadšením se těšily na boje o přední příčky ve skupině a postup do vyšších míst na turnaji. Čekal nás soupeř Baník Most. Soupeř byl rychlý a celkem silný. Naši hráči a hráčky podali výkon, za který si zaslouží potlesk. V poločase jsme vedli 7:5 a v druhém jsme soupeře přehráli jen o jednu branku 8:7, ale za to velmi dobrou obranou jsme si zajistili výhru 15:12 a velmi důležitým krokem se posunuli k 3.místu ve skupině a postupu do bojů o 9.-12.misto z 24 družstev. Horka jede!!!!

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – TJ SOKOL ÚVALY I      17:10

Tak jsme to dokázali…. jsme třetí….a postupujeme ze skupiny do bojů o 9.-12.misto z 24 družstev z celé republiky a družstev z Německa. Porazili jsme TJ Sokol Úvaly 1….17:10. Tvrdou obranou a krásnými útočnými akcemi jsme soupeře přehráli. Bojovný a hlavně kompaktní týmový výkon celého našeho družstva. Gratulujeme všem našim bojovníkům a bojovnicím. Horka jede!!!!!

TABULKA PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI

…bude dodána

Horka opět nezklamala …. dostává se mezi zvučná házenkářská jména…

Utkání o 9.-12.místo….

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – TALENT ŠKODA PLZEŇ I         12:7

Krásné turnajové ráno…tak to pěkně začíná a i pokračuje…. naši bojovníci a bojovnice předvedli Talentu Plzeň 1, že i v malé vesničce na Moravě v Litovelském Pomoraví se hraje kvalitní a velmi hezká házená. Porazili jsme Škodu Talent Plzeň 12:7, poločas 6:4. Neskutečná obrana…..a s výbornými brankáři …. pohádka… absolutorium je slabé slovo proti silným soupeřům s takovým házenkářským jménem. Bohužel máme zranění, které asi ovlivní poslední utkání proti TJ Lokomotiva Louny, kde soupeři jsou opravdu herně vyspělejší, ale i tak, kde v přímém boji o 9.misto z 24 družstev se nemáme za co stydět, pokud prohrajeme. I 10.misto je krásné pro prvoročáky mladšího žáctva.

Utkání o 9.místo….

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – TJ LOKOMOTIVA LOUNY         6:9

V posledním utkání jsme nastoupili v přímém boji o konečné 9.místo na turnaji proti silnému družstvu se 14 hráči TJ Lokomotiva Louny. S dvěma našimi hráči na střídání a dvěma zraněnými jsme byli považováni za outsidera, ale vše bylo jinak. Byli jsme rovnocenným soupeřem a odolávali jsme prvních 8 minut. Poté se u nás definitivně zranil skvěle chytající gólman Vojta Pešek, ale výborně ho zastoupil Martin Rusler. Všichni hráči nechali na hřišti zbytky posledních sil a zápas odehráli se ctí bez dalšího zranění až do konce. V prvním poločase jsme trochu střelecky pokulhávali 2:6, ale za to druhou část jsme vyhráli 4:3. Výsledek 6:9 je skvělý a všichni zaslouží neskutečnou pochvalu nejen za tento poslední zápas, ale i za celý turnaj. Po skončení zápasu, kdy nám fandila jiná družstva, mezi nimiž bylo i družstvo německého týmu Brandenburg, si nechali němečtí hráči podepsat míče našimi hvězdami …. super gesto a sportovní přátelský duch a zážitek pro všechny naše hráče a hráčky. Bylo to moc příjemné až dojemné. Turnaj byl skvělé organizačně zařízen a příští rok se určitě rádi vrátíme a budeme opět bojovat proti všem soupeřům a předvádět, že TJ Sokol Horka nad Moravou není jen tak nějaký vesnický klub, ale že je s ním třeba počítat.

ZÁVĚREM VELIKÁ POKLONA VAŠIM VÝKONŮM, PROSTĚ VELKÁ PARÁDA. PROŽILI JSME S VÁMI SUPROVÉ 4 DNY PLNÉ SRANDY, POHODY, ZÁŽITKŮ, ALE HLAVNĚ NESKUTEČNÉ CHVÍLE HÁZENKÁŘSKÉ PODÍVANÉ V KAŽDÉ VTEŘINĚ…. DĚKUJEME, BYLI JSTE NEJLEPŠÍ A PRO NÁS JSTE VÍTĚZOVÉ !!! VAŠI TRENÉŘI..PETR a ANDREA

Sestava a branky: Spáčil Václav 25/2, Skřivánek Šimon 19/0, Hanáček Matěj 12/1, Sobek Tomáš 6/0, Hrachovinová Sára 4/0, Šrot Damián 2/0, Vánská Nikola 0/0, Drozd Jakub 0/0, brankáři: Pešek Vojtěch 5/0, Rusler Martin 1/1.

Děkujeme rodičům i trenérům za pomoc na turnaji, a také ostatním rodičům a fanouškům, kteří nám na dálku fandili a sledovali online naše zápasová utkání. Co jsme?… Horka… Horka…jede!!!!!!.