Hodnocení 2019-2020

10.11.2019            TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Centrum Haná B   16:19(9:9), Shot out 6:7

10.11.2019            TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice                            17:22(6:12), Shot out 5:5

pV prvním a předposledním utkání v podzimní části sezóny 2019/2020 jsme se utkali proti družstvu domácího pořádajícího klubu Centrum Haná. V tomto utkání jsme bohužel ukázali, jak se prohrává neproměňováním jasných šancí, pasivním útokem a nedůslednou obranou. Bohužel tentokrát jsme předvedli všechny házenkářské nešvary, které rozhodli pro soupeře, který zaslouženě vyhrál…gratulujeme !!

Ve druhém utkání to byla úplně jiná písnička. Proti zatím neporaženému družstvu ze Žeravic, jsme ukázali, že házenou žijeme, baví nás a bojujeme až do konce. Po fyzicky vyčerpávajícím prvním utkání, jsme počítali s tím, že budeme tahat za kratší konec celé utkání, ale opak byl pravdou.

První poločas jsme prohráli jen kvůli respektu, ale v druhé části jsme předvedli skvělou hru a vítězstvím 11:10 jsme si zasloužili i potlesk z řad diváků, ale i nás trenérů !!!

Za skvělou výpomoc minižákům starším a gólovým přídělem ..…

Jenš David, Vánský Radim, Hoferek Matěj…děkujeme !!!!!!

Děkujeme také rodičům za Fan zónu !!!!

Sestava a branky: Spáčil Václav 9/2, Skřivánek Šimon 8/0, Hrachovinová Sára 3/0,

Šrot Damián 1/0, Vánský Radim 2/1, Vánská Nikola 2/0, Drozd Jakub 0/0,

Hoferek Matěj 1/0, Jenš David 1/0,

Brankáři: Pešek Vojtěch 5/0, Rusler Martin 0/0

Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea

02.11.2019       TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Cement Hranice  28:11(17:5), Shot out 4:6

02.11.2019       TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice              14:25(6:14), Shot out 7:9

V prvním utkání jsme svou precizní hrou v osobní obraně družstvo soupeře přehráli a s přehledem 1.poločas vyhráli. Bohužel opět v shot out-ech jsme měli trochu smůly a věnovali tak bod protivníkovi. V druhé části jsme si vybrali špatnou chvíli na začátku a během 2 minut zbytečnými chybami a lehkovážným přístupem v obraně jsme nechali soupeře skórovat. Po domluvě a time out-u se hráči a hráčky opět dostali do své hry, pohody a utkání dohráli s přehledem do vítězného konce. Velmi pěkně, obětavě a zodpovědně se předvedli starší minižáci…

V druhém utkání a to proti velmi dobře hrajícímu družstvu pořádajícího klubu SK Žeravice jsme předvedli své maximum, ale na vítězství to nestačilo. Soupeř svou rychlou, tvrdou a vyspělejší hrou nedal šanci se přiblížit k lepšímu výsledku. Musíme podotknout, že soupeř byl lepší a gratulujeme mu tak k vítězství. My po této prohře, alespoň víme, kde nás tlačí bota a co musíme zlepšit a vyladit.

Děkujeme všem hráčům za předvedené maximum a těšíme se na příští týden k odvetnému utkání.

Za skvělou výpomoc minižákům starším…

Jenš David, Vánský Radim, Protivánková Rozálie a Matyáš Niessner…děkujeme !!!!!!

Děkujeme také rodičům za Fan zónu !!!!

Sestava a branky: Spáčil Václav 17/0, Skřivánek Šimon 9/0,
Vánský Radim 2/0, Hrachovinová Sára 2/0, Šrot Damián 1/0, , Vánská Nikola 1/0, Drozd Jakub 1/0, Protivánková Róza 1/0, Jenš David 1/0, Niessner Matyáš 1/1, Drozdová Klára 0/0, brankáři: Pešek Vojtěch 6/0, Rusler Martin 0/0. Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea

20.10.2019       TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Cement Hranice  21:8(12:5), Shot out 7:4

20.10.2019       TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Senice na Hané   25:13(13:9), Shot out 6:7

V dalším kole jsme odjížděli na půdu TJ Cementu Hranice. V prvním utkání jsme se opět potkali se soupeřem ze Senice na Hané. Věděli jsme po prvním vzájemném utkání, že družstvo je v kádru velmi pohyblivé a střelecky úspěšné o čemž jsme se přesvědčili na vlastní kůži. Proto jsme do utkání nastoupili z velmi pozičně a úspěšně pokrytou osobní obranou všech hráčů. Dařilo se nám v obraně a postupně jsme v útoku navyšovali skóre na průběžný výsledek 4:0. Ani soupeřův time-out nic nevyřešil a my dále hráli velmi zodpovědně a úspěšně až do stavu 7:0. Bohužel v průběhu 4 minut jsme postupně skvělým útokem neproměnili 5 vyložených šancí z rychlých akcí, kdy nám v cestě stáli dobře postavené tyče brankové konstrukce chytajícího soupeřova brankáře.

Až v tomto čase se začali prosazovat v naši lehkovážné obraně na postu křídel soupeřovi hráči a postupně se snažili měnit stav utkání. My jsme bojovali a snažili se i přes horší obranu na křídlech zbíhajících protivníků, soupeřům co nejvíce vše znepříjemnit a v útoku rychlými a pohlednými akcemi dále střílet branky.

Poločas skončil za stavu 13:8 před exekucí shot-out. Bohužel našimi chybami a to nevynucenými jsme shot-out prohráli 6-7 a tak se ukončení poločasu skóre upravilo na výsledek 13:9. Branka se za výhru v shot-out připsala na stranu protivníka.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s úkolem jednoduché a pěkné přímočaré házené v útočné fázi s využitím signálů a tvrdou a důkladnou obranou. To jsme využili ihned v začátku a i v průběhu utkání a soupeřovi dělali vrásky…ve 13.minutě druhé části jsme vedli už 19:10. Všichni hráči a hráčky předvedli pěknou házenou. V útočné fázi jsme opravdu ukázali chuť střílet a soupeřovi vsítit co nejvíce branek. Soupeř si vzal ve 31 minutě time-ot, ale naše barvy stále na hřišti převládali. Opět jsme herně oskočili na závěrečný výsledek 25:12. Soupeř jen na konci korigoval na konečný výsledek celého utkání 25:13.

Pochvala celému družstvu jak v útoku, tak i v brance brankařům za úspěšnost 53%.

Ve druhém utkání jsme se setkali zatím s družstvem, se kterým jsme ještě v lize nehráli, až na vyjímku domácího přípravného turnaje v Horce na konci srpna, ale to byl trochu jiný tým. Sice jsme ho porazili, ale nyní jsou hráči již vytrénovaní a připravení na jiné utkání.

K zápasu jsme přistoupili zodpovědnou osobní obranou a rychlým přesunem do útoku a k úspěšnému zakončování. Bohužel ze začátku jsme měli trochu svázané ruce i nohy, ale s postupem času jsme začali předvádět svou hru, na kterou jsme zvyklí. V 11.minutě byl stav 6:2 a před začátkem shot-out svítilo na ukazateli 11:5. Tentokrát jsme shot-outy vyhráli 7:4 a tak nám byl připsána branka…poločas tedy skončil v náš prospěch 12:5. S hrou jak v útoku tak i v obraně jsme byly nespokojeni, hráče jsme podcenili a hlavně jsme se přizpůsobili jejich hře. Po poločasové rozmluvě jsme šli do utkání změnit a zjednodušit hru s úspěchem. Bohužel jsme opět potřebovali na změnu min.10minut, což je hodně…obrana fungovala na jedničku za to v útoku jsme předváděli někdy až nepochopitelné kousky. Postupně jsme až po tomto čase se začali v útoku prosazovat a šňůrou 6 branek odskočili na průběžný stav 20:7. Opravdu hra byla trochu kostrbatá. Na omluvu hráčům musíme říct, že byla trochu unavenost z předchozího utkání a hlavně plno sil vezme hráčům 15minutová osobní obrana v každém zápase. Konečný výsledek utkání – výhra 21:8.

Děkujeme za výpomoc v dalších zápasech za mladší žáky na hřišti minižákům starším…

Jenš David, Vánský Radim, Protivánková Rozálie…

Děkujeme rodičům za Fan zónu !!!!

Opět potvrzujeme podzimní neporazitelnost a jsme zatím bez porážky….

http://oksh.chf.cz/index.aspx?cmpid=1650&cmppartid=3260

HORKA JEDE !!!!!!!

Sestava a branky: Spáčil Václav 18/0, Skřivánek Šimon 14/2, Hrachovinová Sára 4/0,

Hanáček Matěj 3/0, Šrot Damián 2/0, Vánský Radim 1/0, Drozd Jakub 0/0,

Protivánková Róza 0/0, Jenš David 0/0,

Brankáři: Pešek Vojtěch 3/0, Rusler Martin 1/0

Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea

06.10.2019       TJ Sokol Horka nad Moravou – SK HFP Prostějov    17:3(8:1), Shot out 6:3

06.10.2019       TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Senice na Hané   19:11(11:6), Shot out 5:6

Další kolo ligy mladších žáků jsme pořádali na našem kolbišti. Z důvodu chladného a deštivého podnebí jsme, ale tyto zápasy odehráli v nedaleké hale v Senici na Hané. Našimi soupeři byly družstva z Prostějova a Senice na Hané. Všechna tato utkání se odehráli ve stejném rázu. Naše osobní obrana občas pokulhávala, ale vždy jsme udělali maximum, abychom to soupeři minimálně znepříjemnili.

 V prvním utkání jsme vyhráli přesvědčivě, ale bohužel se opět začínáme potýkat s neproměňováním jasných gólových šancí. Je třeba být v útoku důrazní a u zakončování přemýšlet a sledovat postavení brankáře… neproměněných 15 šancí a z toho 2 sedmičky, hovoří za vše !!!

Ve druhém utkání nám soupeř ze začátku dělal vrásky, ale s postupem času jsme začali hrát svou hru a prosazovat se ze všech pozic. Ale opět neproměňováním šancí, jsme soupeře nechali na dostřel. Neproměněním 18 šancí by konečný výsledek vypadal úplně jinak.

Všechny chválíme za obranou část v obou utkáních…14 obdržených branek za 70minut hry je velmi pozitivní !!! (0,2 branky za minutu)

Děkujeme za výpomoc svých prvních vteřin i minut na hřišti minižákům starším…¨

Jenš David, Veronika Tinklová….chválíme za odvahu a obranu…branky a úspěšnost v útoku přijde časem…byly jste dobří !!!!

Potvrdili jsme zatím podzimní neporazitelnost a vedeme zatím tabulku naší soutěže.

http://oksh.chf.cz/index.aspx?cmpid=1650&cmppartid=3260

HORKA JEDE !!!!!!!

Sestava a branky: Spáčil Václav 13/2, Skřivánek Šimon 10/3, Vánská Nikola 2/0, Šrot Damián 2/0, Hrachovinová Sára 3/0, Sobek Tomáš 3/1, Drozd Jakub 1/0, Protivánková Róza 0/1,

Drozdová Klára 0/0, Jenš David 0/0, Tinklová Veronika 0/0

brankáři: Pešek Vojtěch 1/0, Rusler Martin 1/0

Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea

21.09.2019       TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov         25:12(13:7), Shot out 5:5

Po prvním kole ligy mladších žáků, které jsme pořádali na našem kolbišti minulý týden, jsme tentokrát odjížděli se házenkářsky porvat o další body k soupeři do Uničova, kde jsme měli sehrát utkání proti domácímu týmu a družstvu SK HFP Prostějov.

V prvním utkání nám vůbec nešla osobní obrana. Byli jsme ztuhlí a nevěnovali se důkladně k obraně svých protihráčů a tím dávali mnoho prostoru k jejich zakončování. Můžeme děkovat našim skvělým brankářům, kteří úspěšně zasahovali. Díky našemu 67,5% úspěšnému proměňování šancí, jsme poločas vyhráli rozdílem 6 branek. Bohužel vše není o výhře…jde o celkový dojem hry, technické chyby, bojovnost, chytrost a kolektivita….v tomto utkání to trochu od každého pokulhávalo…až na kolektivitu, ta šlape velmi dobře a v tom je síla družstva… !!

Ve druhé polovině zápasu jsme zlepšili přechod do útoku, bojovnost a lépe četli hru protivníka.

Konečná výhra 25:12 je uspokojivá.

21.09.2019       TJ Sokol Horka nad Moravou – SK HFP Prostějov    27:2(14:1), Shot out 6:2

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti týmu z Prostějova, se kterým jsme se už potkali na našem přípravném turnaji Házenkářské naděje v Horce na konci soustředění v srpnu. V tomto utkání jsme měli trochu herně navrch a tak jsme mohli vyzkoušet nové herní situace a všichni hráči si zahrát na všech postech a vyzkoušet si tak, jak je každý hráč i hráčka univerzálni. Ale k zápasu jsme přistoupili velmi pohodově, nezodpovědně a dělali mnoho chyb. Bohužel se v tomto duchu odehrával i druhý poločas. Doufám, že jsme měli jen špatný den…

Sestava a branky: Spáčil Václav 18/2, Vánská Nikola 7/1, Šrot Damián 7/0, Hrachovinová Sára 6/0, Hanáček Matěj 5/0, Sobek Tomáš 1/0, Drozd Jakub 0/0, Protivánková Róza 0/0, Drozdová Klára 0/0, Vánský Radim 0/0

brankáři: Pešek Vojtěch 4/0, Rusler Martin 2/0

14. 9. 2019 TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov 22:7(10:4), Shot out 3:2

O tomto víkendu jsme pořádali 1.kolo ligy mladších žáků. Soupeřem nám byly družstva Házená Uničov a Sokol Centrum Haná B. V novém turnajovém systému (povinná osobní obrana 15min, shot out-12hráčů a druhého poločasu 20min) jsme byly zvědaví, jak si se vším poradíme a vše zvládneme. V sestavě s marodkou tří hráčů jsme do turnaje nastoupily s 9 hráči v poli, kde jsme měli zastoupení jednoho nováčka a dále dva minižáky starší, kteří museli pomoci odehrát dvě velmi fyzicky náročná utkání. V prvním zápase jsme nastoupili proti družstvu z Uničova. V osobní obraně, jsme až do 4.minuty (stav 0:2) měli velmi hluchá místa, než jsme si pomalu začali věřit a hrát svou hru, kterou jsme soupeře pomalu začali přehrávat. V desáté minutě jsme vedli už 7:2 a tím udrželi naše vedení až do 15.minuty za stavu 10:4. V patnácté minutě přišlo přerušení hry a na řadu přišly shot outy. Postupně jsme využili všechny naše hráče, ale bohužel jsme vstřelili jen 3 góly. Ostatní nevstřelené branky jdou z 75% na vrub našemu brankáři, který ač se snažil, tak některé nahrávky byly příliš krátké nebo dlouhé a tak naši střelci bohužel nemohli zasáhnout do zakončení. I přesto jsme vyhráli 3-2. V tomto vítězství nám byl připsán do skóre jeden vstřelený gól a tak konečný výsledek byl pro nás 11:4. Tím skončil první poločas, přestávka byla jen 5 min, po které jsme museli rychle nastoupit do utkání. Veškerý odpočinek jsme využili na hřišti, kdy po technické poradě jsme nabrali trochu sil do dalších bojů. Ihned po začátku jsme vstřelili rychlé dvě branky, které už byly viděny v klasické hře bez osobní obrany a po velmi pěkných akcích. Během dalších šesti minut, jsme pokračovali ve stejném útočném tempu a přidali dalších 6 branek. Dařilo se nám kombinačně v útoku a ve velmi dobré obraně, kde jsme soupeře k vážným akcím nepouštěli. Fungovala nám spolupráce spojek s pivotem a tvrdým přístupem jsme uzamkli naši tvrz proti nájezdům protivníka. Tím jsme obdrželi za 20 minut v druhém poločase jen 3 branky a pokud trochu naše obrana zaspala, vše hasil v brance skvělými zákroky náš starší minižák Martin Rusler. Obrana je základním kamenem k úspěchu. První utkání v soutěži našich hráčů a hráček vyšlo pro naše barvy na jedničku…vyhráli jsme 22:7 a připsali si tak první dva body do tabulky.

14.09.2019 TJ Sokol Horka nad Moravou – Centrum Haná B 21:13(10:7), Shot out 4:11

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti družstvu Centrum Haná B. Víme, že tento klub vychovává velmi dobré hráče a bylo to i vidět před našim utkáním, kde Centrum hrálo proti Uničovu. My jsme šli, ale s odhodláním udělat maximum na hřišti a hlavně si zahrát všichni a tak si vyzkoušet všechny pozice na postech jak v obraně, tak i v útoku. V první části osobní obrany jsme vedli postupně už 4:0 a navyšovali tak svůj náskok až na poločasový stav 10:6. Chyby v osobní obraně byly, ale už to bylo o něco lepší než v prvním zápase. Na řadu přišly opět shot outy a ty se nám vůbec nepovedli. Bohužel to byly opět chyby z postu brankáře, ale i případy špatným chycením míče našich hráčů. Pěknou a za to krásnou poslední brankou byl shot out Rózky Protivánkové, která po chycení přihrávky a nekompromisním zakončeni do šibenice soupeřovy branky, udělala radost celému družstvu i divákům…krásná akce starší minižačky… Bohužel jsme prohráli 4:11 a soupeř si tím připsal na konto 1 branku. Takže konečný poločasový výsledek byl 10:7. Opět po malé 5 minutové přestávce jsme nastoupili po poradě pokračovat v tvrdé, ale slušné obraně a v útoku hrát chytře a hlavně trpělivě. Vše se nám dařilo a až na malé chybičky, jsme postupně náskok navyšovali až na konečný výsledek 21:13. Opět v brance čaroval Martin Rusler a hodně přispěl k úspěchu celého družstva. Vyhráli jsme tedy i druhé utkání a připsali si tak další dva body, celkem čtyři a do tabulky konečné skóre 43:20.

Musíme pochválit všechny BEZ VYJÍMKY za velmi zodpovědný tvrdý přístup jak v obraně, tak i s úspěšnou střelbou 61,5% a s brankářskou úspěšností 54,4%.

Ale určitě musíme vyzdvihnout práci na spojce a středu Damiána Šrota, který velmi mile překvapuje už od soustředění a předvádí velmi tvrdou a chytrou práci v obraně a nebojí se ani aktivně pracovat v útoku, dále naší brankářskou jedničku Vojtu Peška, který na hřišti se zhostil velmi užitečného hráče jak v obraně, tak i v útoku. Nezklamal ani lídr družstva Václav Spáčil a herně se zvedající hráčky Sára Hrachovinová a Nikola Vánská.

Sestava a branky: Spáčil Václav 17/2, Hrachovinová Sára 8/0, Vánská Nikola 5/0, Hanáček Matěj 3/0, Šrot Damián 2/0, Drozd Jakub 0/0, Protivánková Róza 0/0,

brankáři: Pešek Vojtěch 7/0, Rusler Martin 0/0

5. – 8. 9. 2019   Lovosice – házenkářský festival

Po 3 týdenním aktivním trénování, příměstském táboře a domácím turnaji jsme si ani další víkend neodpočinuli. Náš klubový repre tým se s radostí a odhodláním jel zúčastnit Házenkářského festivalu v Lovosicích. Tento turnaj patří mezi ty velmi dobré a největší v naší zemi pro současně hrající minižactvo, mladší a starší žactvo. Turnaj byl velmi pěkný a organizátorům se nedá nic vytknout.

Náš tým se vydal k hostiteli již ve čtvrtek, ve večerních hodinách, abysme byli druhý den vyspaní a mohli tak být kvalitně připraveni odehrát první hrací den co nejlépe. Všichni jsme cestu zvládli na jedničku a musíme všechny pochválit za vynikající chování po celou dobu cesty do Prahy a poté i v dalším spoji do Lovosic. Po příjezdu jsme se co nejrychleji nasoukali do spacáků a zalehli….

Ráno jsme se probudili do krásného slunného dne, a toto počasí nám vydrželo na všechna páteční utkání. Po snídani jsme se vydali na první zápas. Všechna naše utkání jsme odehráli v hale na Přívoze a na venkovním hřišti Chemik v Lovosicích.

A začali jsme velmi úspěšně…….

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – LOVCI LOVOSICE II     16:2

Výborný vstup do turnaje… porážíme Lovosice 16:2, skvělá obrana a aktivita v útoku….

Nebylo co dodat a hráči byli nastartovaní a naladění na skvělou notu.

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – DUKLA PRAHA I           7:12

V druhém utkání…..? Neskutečný zápas proti HC Dukla Praha 1….. hráči nás od prvních vteřin drtili neskutečným způsobem….my jsme odolávali a snažili jsme se soupeři alespoň hru znepříjemnit naší bojovností. V poločasu jsme prohrávali 1:9. Co, ale přišlo v druhé polovině utkání, bylo neuvěřitelné … My jsme, ale srdcem – Horky nezklamali, druhý poločas otočili a vyhráli ho 6:3. Prohra 7:12. Hluboká poklona pro všechny. Byly i slzy zklamání, a to nás trenéry dostalo. Všichni zaslouží absolutorium !!!!!

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – HÁZENÁ ROKYCANY    4:11

V dalším utkání jsme narazili na tým z Rokycan….. odvedli jsme dobrou práci… až na ty sedmičky!! Hráči sice až o dvě hlavy větší, ale bojovali jsme…. prohra 4:11. Aspoň nám vyhládlo a těšili jsme se na večerní program, který byl odměnou všem dětem na turnaji za celodenní snahu na poli sportovním!!!

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – BANÍK MOST                15:12

Probudili jsme se do propršeného rána…☔…a po snídani se opět přesouvali k dalšímu utkání. Děti byly unavené, ale s nadšením se těšily na boje o přední příčky ve skupině a postup do vyšších míst na turnaji. Čekal nás soupeř Baník Most. Soupeř byl rychlý a celkem silný. Naši hráči a hráčky podali výkon, za který si zaslouží potlesk. V poločase jsme vedli 7:5 a v druhém jsme soupeře přehráli jen o jednu branku 8:7, ale za to velmi dobrou obranou jsme si zajistili výhru 15:12 a velmi důležitým krokem se posunuli k 3.místu ve skupině a postupu do bojů o 9.-12.misto z 24 družstev. Horka jede!!!!

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – TJ SOKOL ÚVALY I      17:10

Tak jsme to dokázali…. jsme třetí….a postupujeme ze skupiny do bojů o 9.-12.misto z 24 družstev z celé republiky a družstev z Německa. Porazili jsme TJ Sokol Úvaly 1….17:10. Tvrdou obranou a krásnými útočnými akcemi jsme soupeře přehráli. Bojovný a hlavně kompaktní týmový výkon celého našeho družstva. Gratulujeme všem našim bojovníkům a bojovnicím. Horka jede!!!!!

TABULKA PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI

…bude dodána

Horka opět nezklamala …. dostává se mezi zvučná házenkářská jména…

Utkání o 9.-12.místo….

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – TALENT ŠKODA PLZEŇ I         12:7

Krásné turnajové ráno…tak to pěkně začíná a i pokračuje…. naši bojovníci a bojovnice předvedli Talentu Plzeň 1, že i v malé vesničce na Moravě v Litovelském Pomoraví se hraje kvalitní a velmi hezká házená. Porazili jsme Škodu Talent Plzeň 12:7, poločas 6:4. Neskutečná obrana…..a s výbornými brankáři …. pohádka… absolutorium je slabé slovo proti silným soupeřům s takovým házenkářským jménem. Bohužel máme zranění, které asi ovlivní poslední utkání proti TJ Lokomotiva Louny, kde soupeři jsou opravdu herně vyspělejší, ale i tak, kde v přímém boji o 9.misto z 24 družstev se nemáme za co stydět, pokud prohrajeme. I 10.misto je krásné pro prvoročáky mladšího žáctva.

Utkání o 9.místo….

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – TJ LOKOMOTIVA LOUNY         6:9

V posledním utkání jsme nastoupili v přímém boji o konečné 9.místo na turnaji proti silnému družstvu se 14 hráči TJ Lokomotiva Louny. S dvěma našimi hráči na střídání a dvěma zraněnými jsme byli považováni za outsidera, ale vše bylo jinak. Byli jsme rovnocenným soupeřem a odolávali jsme prvních 8 minut. Poté se u nás definitivně zranil skvěle chytající gólman Vojta Pešek, ale výborně ho zastoupil Martin Rusler. Všichni hráči nechali na hřišti zbytky posledních sil a zápas odehráli se ctí bez dalšího zranění až do konce. V prvním poločase jsme trochu střelecky pokulhávali 2:6, ale za to druhou část jsme vyhráli 4:3. Výsledek 6:9 je skvělý a všichni zaslouží neskutečnou pochvalu nejen za tento poslední zápas, ale i za celý turnaj. Po skončení zápasu, kdy nám fandila jiná družstva, mezi nimiž bylo i družstvo německého týmu Brandenburg, si nechali němečtí hráči podepsat míče našimi hvězdami …. super gesto a sportovní přátelský duch a zážitek pro všechny naše hráče a hráčky. Bylo to moc příjemné až dojemné. Turnaj byl skvělé organizačně zařízen a příští rok se určitě rádi vrátíme a budeme opět bojovat proti všem soupeřům a předvádět, že TJ Sokol Horka nad Moravou není jen tak nějaký vesnický klub, ale že je s ním třeba počítat.

ZÁVĚREM VELIKÁ POKLONA VAŠIM VÝKONŮM, PROSTĚ VELKÁ PARÁDA. PROŽILI JSME S VÁMI SUPROVÉ 4 DNY PLNÉ SRANDY, POHODY, ZÁŽITKŮ, ALE HLAVNĚ NESKUTEČNÉ CHVÍLE HÁZENKÁŘSKÉ PODÍVANÉ V KAŽDÉ VTEŘINĚ…. DĚKUJEME, BYLI JSTE NEJLEPŠÍ A PRO NÁS JSTE VÍTĚZOVÉ !!! VAŠI TRENÉŘI..PETR a ANDREA

Sestava a branky: Spáčil Václav 25/2, Skřivánek Šimon 19/0, Hanáček Matěj 12/1, Sobek Tomáš 6/0, Hrachovinová Sára 4/0, Šrot Damián 2/0, Vánská Nikola 0/0, Drozd Jakub 0/0, brankáři: Pešek Vojtěch 5/0, Rusler Martin 1/1.

Děkujeme rodičům i trenérům za pomoc na turnaji, a také ostatním rodičům a fanouškům, kteří nám na dálku fandili a sledovali online naše zápasová utkání. Co jsme?… Horka… Horka…jede!!!!!!.

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ:

1.místo             LOVCI LOVOSICE I

 2.místo            TALENT ŠKODA PLZEŇ II

 3.místo            TJ JM CHODOV

 4.místo            HC DUKLA PRAHA I

 5.místo            HC DUKLA PRAHA II   

 6.místo            TATRAN LITOVEL

 7.místo            HÁZENÁ ROKYCANY

 8.místo            LIBEREC HANDBALL

 9.místo            TJ LOKOMOTIVA LOUNY

10.místo          TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU                4 – 0 – 3           77:63    +14

11.místo           TALENT ŠKODA PLZEŇ 1       

12.místo           TJ SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ

13.místo           HVB BRANDENBURG

14.místo           HÁZENÁ MĚLNÍK

15.místo           TJ SPARTAK PŘÍBRAM

16.místo           HK BANÍK MOST

17.místo           LIONS HOSTIVICE

18.místo           TJ SOKOL ÚVALY I

19.místo           TJ SOKOL ÚVALY II

20.místo           TJ JISKRA ZRUČ NAD SÁZAVOU

21.místo           TJ SLAVOJ DĚČÍN

22.místo           HSK TYGŘI ÚSTÍ NAD LABEM

23.místo           TJ AUTO ŠKODA MLADÁ BOLESLAV

24.místo           LOVCI LOVOSICE II

01.09.2019        Házenkářské naděje – mladší žactvo

Prázdniny končí a vše se pomalu schyluje k začátku nové sezóny a k postupu našich /malých/ miniházenkářů do vyšší soutěže velké házené 6+1. Po 2 týdenní tréninkové přípravě a jednom týdnu sportovně příměstského tábora se naši sportovci účastnili domácího turnaje Házenkářských nadějí. Turnaj pořádal náš klub TJ Sokol Horka nad Moravou. Do naší vesničky přijela zvučná házenkářská družstva, která se také chtěla herně poměřit se všemi družstvy a připravit se tak na novou sezónu 2019/2020. Byly to týmy DHK Zora Olomouc A, TJ Holešov, Pepino SKP Frýdek Místek, TJ Cement Hranice, SK HFP Prostějov a Fatra Napajedla.

Do turnaje jsme vstoupili vítězně a hned v prvním utkání jsme porazili družstvo Prostějova 9:1. V našich dalších utkáních jsme opět bodovali a porazili tak dobře hrající tým Napajedel 8:4. Překvapivé a další vítězství nad družstvem Zora Olomouc A bylo výsledkem herní disciplinovanosti všech hráčů a síly družstva jako celku. V dalším utkání jsme dále porazili hráče TJ Cementu Hranice 10:1 a čekal nás zatím neporažený tým Pepino SKP Frýdek Místek. Bohužel jsme s tímto družstvem měli problémy prosadit se přes jejich obranu větších a herně a technicky zdatnějších a vyspělejších hráčů. I přesto jsme soupeři nedali nic zadarmo a rvali se o každý míč až do konce. Prohra 4:11 vypadala sice hrozivě, ale na hřišti jsme podali v každém poločase stejný výkon. To svědčí o tom, že jsme udělali maximum pro to, abychom nezklamali. V posledním utkání a v přímém boji o konečné krásné druhé místo na turnaji jsme svedli boj s týmem TJ Holešov. Toto družstvo předvádělo na turnaji velmi dobrou práci jak v obraně, tak i v útoku a v celkovém hodnocení byl v tomto boji favorit. Ale jak dobře víme, naše družstvo má v sobě něco, čemu se říká… “srdíčko“. Již od začátku jsme nikoho nenechali na pochybách, že tento zápas nebude mít favorit pod svou taktovkou. Naši VŠICHNI hráči podali tak fantastický výkon, že divácká kulisa nás svou bouřlivou podporou hnala k vítězství a k překvapení na tomto turnaji. V poslední minutě utkání, kdy jsme vedli již 10:8, soupeř z posledních sil chtěl ještě tento výsledek změnit, ale ani poslední střelou, kdy soupeřův nejlepší hráč střelou z dálky neuspěl proti našemu skvěle chytajícímu brankáři Martinu Ruslerovi, jsme se mohli radovat z vítězství a z celkového 2. místa na turnaji ze sedmi družstev. Trenéři byli tak nadšeni ze hry všech hráčů, že po gratulaci na hříšti bouřlivým potleskem od diváků a rodičů, předstoupili před hráče a hráčky a poklonili se všem za tento skvělý výkon v tomto utkání a i k celkovému druhému místu na turnaji.

Všichni na hřišti podali skvělý výkon, který byl podtržen opět výbornou obranou a druhou

nejlepší na turnaji. V šesti utkáních jsme obdrželi jen 27 branek, což je 4,5 branky za 16minut hry…výborně HORKA !!!!!!!!

Velkou gratulaci zaslouží i všichni diváci a rodiče, kteří připravili na tomto turnaji skvělou sportovní kulisu.

Naděje 20191234567BodySkórePořadí
TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOUXXX9:17:210:110:84:118:41048:272.
SK HPF PROSTĚJOV z.s.1:9XXX5:136:102:101:134:12018:587.
DHK ZORA OLOMOUC2:713:5XXX7:13:73:138:6636:394.
TJ CEMENT HRANICE1:1010:61:7XXX6:81:115:13224:556.
TJ HOLEŠOV8:1010:27:38:6XXX5:109:4847:353.
SKP PEPINO FRÝDEK MÍSTEK11:413:113:311:110:5XXX11:61269:201.
FATRA NAPAJEDLA4:812:46:813:54:96:11XXX445:455.

Sestava: Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Hanáček Matěj, Šrot Damián, Vánská Nikola, Hrachovinová Sára, Vánský Radim, Drozd Jakub, Drozdová Klára, Rusler Lukáš, Niessner Matyáš, brankář: Rusler Martin.