Hodnocení 2020-2021

Družstvo staršího minižactva, ročník narození 2010 – 2011

Vedoucí družstva: Rusler René

Trenér: František Dvořák, Hrachovina Richard, Melicharová Nikola

4. 10. 2020 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám byl turnaj přemístěn z domácí Sokolky do azylu haly ve Velké Bystřici. Počasí jakoby se odrazilo i na výkonu našich hráčů. Už od začátku projevovali nedostatek elánu a naopak dostatek nesoustředění, vyčkávali až se míč dostane přímo jim do rukou a téměř o něj nebojovali. Míče pak lacino odevzdávali soupeři a bezhlavě stříleli.

V druhé polovině turnaje se hlavně ti zkušenější trochu probrali a snažili se napravit reputaci týmu, který se nakonec celkově trochu „zvetil“ poté, co jim trenér promluvil do duše.

K předvedenému výkonu lze dodat jen to, že umíme hrát mnohem lépe. Snad jsme si prostě vybrali jen špatný den a příště již podáme standardní výkon, o což se rozhodně přičiníme prací na trénincích.

Rodičům děkujeme za rychlý a operativní odvoz týmu na hřiště a samozřejmě také za podporu z tribun.

Fotografie

Sestava: Havlínová Lucie, Holub Matěj, Jašíček David, Mičola Boris, Nemrava Vít, Patáková Eliška, Rusler Lukáš, Šafářová Dorota, Šrot Sebastián

Trenéři: Rusler René, Melicharová Nikola

 

19. 9. 2020 – TJ Sokol Horka nad Moravou – Zahajovací turnaj

V sobotu jsme zahájili novou sezónu turnajem na domácím hřišti, kterého se zúčastnilo 12 družstev.

Naši starší mini nastoupili do prvního zápasu s velkou energií, což bylo vidět už od začátku, kdy si hráči pomáhali jak v obraně, tak v útoku. Děti se s každým dalším zápasem projevovaly jako sehraný tým. Pozitivní je, že se do hry zapojili všichni hráči. Překvapili i noví hráči, kteří se nejprve jen tak otrkávali, ale už od třetího zápasu se nebáli vystřelit, či dát dokonce gól. Družstvo hrálo opravdu dobře. Drobné chyby, které se budeme snažit doladit na trénincích, se však stále najdou. Talentem týmu se stal Lukáš Rusler. Gratulujeme!

Na konci turnaje všechny potěšily vaky se znakem Olomouckého krajského svazu házené a hromada sladkostí. Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům, kteří naše miníky celý turnaj podporovali.

Fotografie

Sestava: Fiala Adam, Havlínová Lucie, Holub Matěj, Dokoupil Milan, Jašíček David, Mičola Boris, Rusler Lukáš, Šrot Kristián, Šrot Sebastián

Trenéři: Dvořák František, Semjon Jiří

 

29. 8. 2020 – TJ Sokol Horka nad Moravou – Házenkářské naděje

V sobotu nás domácí hřiště, vzhledem k neutuchajícímu dešti, nepřivítalo vůbec přívětivě. Jeden z našich soupeřů dokonce svoji účast na turnaji úplně zrušil a opustil házenkářské zápolení už dopoledne. Ostatní však vytrvali a nakonec jsme se dočkali i vytouženého sluníčka.

Za naše mladší mini nastoupili převážně zbrusu noví hráči, kteří se tak nějak rozkoukávali. Děti byly na hřišti zpočátku relativně zmatené, ale postupem turnaje se „chytly“ a s každým zápasem se o trochu zlepšovaly. Následné tréninky budou určitě věnovány základním pravidlům a pilování házenkářských dovedností. Přes váhavý začátek žádnému z hráčů nelze upřít bojovnost a radost ze hry. Talentem družstva byl vyhlášen Vašek Sochor. Gratulujeme!

Družstvo starších mini sestávalo částečně z ostřílených hráčů, které doplnili méně zkušení. V prvních zápasech byla znatelná počáteční nesehranost a klasická prvotní ospalost. Výkon se sice postupně zlepšoval, ale zatím jsme za ostatními týmy zaostávali. Pozitivní je, že do hry se s nadšením zapojili všichni hráči, přičemž na hřišti strávili přibližně stejnou dobu.
Nejvíc nám nejde osobní obrana, na kterou se zaměříme na trénincích, kde se také určitě sehrajeme a příště bude naše hra působit zase o trochu lépe. Talentem týmu se stal Vítek Nemrava. Gratulujeme!

Na výkonech obou týmů se podepsal malý počet hráčů a tím omezené možnosti střídání. Na konci turnaje všechny potěšila účastenská medaile a hromada sladkostí. Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům, kteří přes počáteční nepřízeň počasí vytrvali a naše miníky celý turnaj morálně i „hlasově“ podporovali.

Fotografie

Sestava mladší mini: Dvořák Matěj, Hoferek Šimon, Mičola Boris, Sochor Václav, Šrot Kristián, Váňa Jakub

Sestava starší mini: Dokoupil Milan, Holub Matěj, Jenš David, Nemrava Vít, Patáková Eliška, Rusler Lukáš, Šafářová Dorota, Šrot Sebastián

 

22. 8. 2020 – Holiday Cup Zlín

Na první turnaj v nové sezóně jsme už potřetí v řadě zavítali do Zlína. Příležitost představit se měli jak noví hráči, tak částečně obměněné trenérské vedení. Tým se postupně utkal s dvěma družstvy z Telnice a třemi ze Zlína.

První zápas jsme pojali skoro jako přípravný předzápas, ale výkon všech hráčů se naštěstí s postupem turnaje víc a víc zlepšoval. Tradičním nepřítelem byla osobní obrana. Zónovou obranu však malí házenkáři zvládali s přehledem, v útoku ukazovali bojovnost a rozhodně se nebáli střelby.

Celkově podali naši miníci velmi dobrý výkon. Družstvo pro letošní sezónu vypadá nadějně, i když ještě samozřejmě musí své dovednosti pilovat a zlepšovat svoji hru.

Fotografie

Sestava: Dokoupil Milan, Fiala Adam, Holub Matěj, Nemrava Vít, Patáková Eliška, Rusler Lukáš, Vánský Radim