Hodnocení 2019-2020

12. 10. 2019 – SK Žeravice

V prosluněném sobotním odpoledni vyrazili starší minižáci do Žeravic, aby se tam zúčastnili dalšího soutěžního turnaje společně s družstvem Sokol II. Prostějov, Házená Velká Bystřice a SK Žeravice.

Úvod prvního klání našim příliš nevyšel, jakoby je soupeř zaskočil v poobědové siestě a sázel jeden gól za druhým. Po váhavých prvních dvou minutách se hráči naštěstí probrali a převzali otěže zápasu, když předvedli aktivní osobní i zónovou obranu, rychlé útoky i přesné nahrávky.

Ve druhém utkání proti domácímu týmu jsme opět aktivně přistupovali k protihráčům, přerušovali jejich útoky a snažili se uchvátit míč. Přes občasnou chybu útočníků spočívající v neschopnosti umístit střelu mimo brankáře, bylo naše družstvo přece jen lepší a soupeře přehrávalo.

V posledním zápase děti ve hře polevily, čehož okamžitě využili protihráči a začali se střelecky prosazovat. Obdržené góly a tlak soupeře nás totálně vykolejil, začalo přibývat našich chyb, přičemž obrana na druhé straně hřiště se pro nás stala téměř nepřekonatelnou.

Přes nepovedený poslední zápas si děti turnaj užily a odjížděly se sladkými odměnami v kapsách a s předsevzetím vše napravit v příštím turnaji.

Sestava: Dokoupil Milan, Drozdová Klára, Hoferek Matěj, Jenš David, Matušek Šimon, Niessner Matyáš, Protivánková Rozálie, Rusler Lukáš, Rusler Martin, Šrot Sebastián, Tinklová Veronika, Vánský Radim

29.09.2019 – TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU

O víkendu jsme pokračovali v dalším turnaji minižactva staršího a to opět na domácí půdě. Počasí nám přálo a počet všech hráčů i hráček byl výborný. Soupeřem nám byly družstva DHK Zora Olomouc A, DHK Zora Olomouc B a  TJ Sokol Kostelec na Hané. Všichni předvedli na hřišti snahu ve všech herních činnostech. Po měsíci je opět vidět herní posun, sílu a chuť se učit novým věcem a ukazovat, že je házená baví… Pochvala, je na místě pro všechny.

Děkujeme všem rodičům i divákům za výbornou kulisu a povzbuzování po celou dobu turnaje.

Sestava: Hoferek Matěj, Niessner Matyáš, Matušek Šimon, Vánský Radim, Protivánková Rozálie, Tinklová Veronika, Drozdová Klára, Šrot Sebastián, Rusler Martin, Rusler Lukáš

Brankáři: Dokoupil Milan,Vánský Radim

Trenéři: Němec Petr, Rusler René

Trenéři: Němec Petr, Rusler René

22. 9. 2019 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Na turnaji starších minižáků jsme hostili pouze týmy z Olomouce, a to dvě družstva z DHK Zora Olomouc a dvě z HBC Olomouc 1966. Hráči v domácím prostředí úspěšně navázali na svůj výkon z minulého týdne a celý turnaj předváděli disciplinovanou hru s aktivní obranou a přesným zakončením. Soupeře jsme většinou přehrávali až na nejtěžší a vyrovnaný zápas s týmem HBC Olomouc 1966 A. Brankářský dres si tentokrát mimořádně vyzkoušel i Radim Vánský, který se svojí role úspěšně zhostil. Na všech byla ve slunečném dni vidět radost ze hry, vsítěných gólů i sladké odměny.

Sestava: Dokoupil Milan, Drozdová Klára, Jenš David, Niessner Matyáš, Protivánková Rozálie, Rusler Lukáš, Rusler Martin, Šrot Sebastián, Tinklová Veronika, Vánský Radim

14.9.2019 turnaj Kostelec na Hané

V sobotu 14.9.2019 ve 13:00 hodin , jsme jeli do Kostelce na Hané, kde jsme se utkali s tými z Kostelce na Hané , Uničova a dvou týmu z Prostějova.
Naší hráči hráli na svoje maximum na hřišti nechali vše. Naše obrana byla suprová skoro nikoho jsme nepustili ke střele, vyzkoušeli jsme si i hru v oslabení hráči i hráčky se přizpůsobili hře, posouvali se za balónem a ubránili skoro každy pokus o útok, když se jim to nepovedlo tak nás v brance podrželi naší brankáři.

sestava: Dokoupil Milan, Rusler Lukáš, Jenš David, Drozdova Klára, Tinková Veronika, Šrot Sebastián, Vanský Radim

6. – 8. 9. 2019 Lovosice Házenkářský festival (STM)


V prvním zářijovém víkendu vyrazil tým starších minižáků načerpat nové zkušenosti až do dalekých Lovosic na tamější Házenkářský festival. Na dlouhou cestu vlakem jsme se vydali už ve čtvrtek odpoledne, abychom přes noc obnovili síly a na turnajové boje se řádně vyspali.

V pátek jsme sehráli dvě utkání základní skupiny D, a to s týmem LIONS Hostivice a TJ Slavoj Děčín. Přestože hráči nastoupili na hřiště s efektivní obranou a chutí vyhrát, nepodařilo se jim ani jednoho ze soupeřů položit na lopatky.

V sobotu jsme se probudili do deštivého rána a jako by se zatáhlo i v hlavách našich bojovníků. Čekaly nás další boje v základní skupině, a to s Talent ŠKODA JS PLZEŇ I, HBC JIČÍN I a TJ JM Chodov. První ranní zápas jsme naprosto propadli, hráčům se nedařilo ani v obraně ani v útoku a neproměňovali vyložené šance. Naopak soupeř procházel až k naší brance, kde lehce zakončoval. Po následné strategické poradě, na které jsme našim svěřencům připomněli jak hrát házenou, se jejich výkon znatelně zlepšil a první poločas dalšího zápasu hravě vyhráli. Po přestávce však soupeř do hry nasadil pouze své nejzkušenější hráče, kteří otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. K poslednímu zápasu naší skupiny jsme nastoupili s obnovenou energií a touze po vítězství, která však bohužel opět vyšla na prázdno. Ještě v sobotu nás čekalo první utkání o umístění, které jsme, díky malému organizačnímu zaváhání z naší strany, sehráli pouze s chlapeckou částí týmu. Kluci se opravdu „pochlapili“ a s týmem z Rokycan urvali první vítězství na turnaji.

Nedělní ráno bylo opět plné sluníčka, energie a inspirace načerpané předchozí večer na utkání extraligy mužů, kterého jsme se zúčastnili v rámci doprovodného programu turnaje. V souboji s Kostelcem nad Labem jsme ale nic z uvedeného nezúročili a přes dobrý začátek jsme zápas nedokázali dotáhnout k pozitivnímu výsledku. V boji o konečné 19. místo s týmem Talent ŠKODA JS Plzeň II jsme opět postavili „suprovou“ obranu s blokováním střel z dálky. V útoku se nám sice úplně nedařily nahrávky, ale i tak jsme naše poslední představení na turnaji dovedli k vítěznému konci.

Přes nesporně dobře odehrané zápasy nám chybělo to nejdůležitější na turnaji s počítaným skóre, a to vítězná koncovka. I tak všechny potěšila účastnická medaile, která se po slavnostním vyhlášení houpala každému na krku. Děkujeme všem, kdo nás na dálku podporovali a fandili.

konečné pořadí:

1. TJ Sokol Kostelec na Hané
2. HC Dukla Praha II
3. TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou
4. HBC Jičín I
5. Talent ŠKODA JS Plzeň I
6. Lovci Lovosice I
7. HC Dukla Praha I
8. TJ Sokol Velké Meziříčí
9. TJ JM Chodov
10. LIONS Hostivice
11. TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
12. TJ Jiskra Zruč nad Sázavou
13. Lovci Lovosice II
14. TJ Lokomotiva Louny
15. Liberec Handball
16. HSK Tygři UL
17. Sokol Kostelec nad Labem
18. TJ Slavoj Děčín
19. TJ Sokol Horka nad Moravou
20. Talent ŠKODA JS Plzeň II
21. Házená Rokycany
22. Coswig 1920
23. TJ Spartak Příbram
24. HBC Jičín II

Sestava a branky: Vánský Radim 45, Jenš David 24, Niessner Matyáš 12, Hoferek Matěj 9, Šrot Sebastián 7, Protivánková Rozálie 3, Tinklová Veronika 0, Drozdová Klára 0, brankáři: Dokoupil Milan 1, Rusler Lukáš 9

24.8.2019 Holiday Cup Zlín 2019

Po prázdninové přestávce čekal hráče křest ohněm v kategorii starší minižáci v podobě celodenního turnaje Holiday Minicup ve Zlíně. Děti se postupně utkaly s týmy HK Kúpele Bojnice, HK Duslo Šal‘a A, HK Duslo Šal‘a B, Junior Zlín A, Junior Zlín B a Junior Zlín C.

První zápas proběhl v tradičně ospalém a ochromeném stylu. Ani v dalších dvou mezinárodních utkáních se duch týmu nezměnil, soupeři nás přehrávali v osobní obraně, „kradli“ nám přihrávky a byli celkově lepší.

V zápase se zlínským A-týmem hráči konečně předvedli bojovnou hru a dobrou obranu. Teď přehrávali soupeře naši, nenechali ho vystřelit a prosazovali se také v útoku.

Celý turnaj nás však trápily přešlapy a nepřesné přihrávky. Pochvalu naopak zaslouží v druhé polovině turnaje téměř nepropustná obrana.

Na závěr byly všechny týmy odměněny medailemi, účastnickými listy a dortem.