Hodnocení 2018-2019

1.3. – 3.3.2019 Zimní soustředění

Letošní rok jsme pořádali již 2. ročník komorního soustředění našich nejmenších – našeho

minižactva. Bohužel z celkového počtu 27 dětí nám chyběli dva nemocní Matěj a Bára a dva omluvení sourozenci Tomáš a Ella. Příště s námi určitě pojedou!!!

Soustředění probíhalo od pátku 1. 3. do neděle 3. 3. 2019 v blízkosti Ski areálu Paprsek na chatě Olšanka v Jeseníkách. Po příjezdu jsme se s dětmi velmi rychle aklimatizovali, po ubytování jsme se navečeřeli a vyrazili na večerní prozkoumání terénu s cílem si za tmy zasáňkovat a zajezdit na lopatách a na připravených vycpaných igelitových pytlech. Dětem se to líbilo tak, že zapomněly úplně na vše a proběhly i nějaké ztráty rukavic, zapadlé boty v závějích a také nějaké to zranění…to k tomu patří..J

Po návratu děti pomalu ulehly a těšily se na druhý den a další program soustředění. Ráno jsme se po snídani pomalu vydali na lyžovačku. Ostatní, kteří nelyžovali, šli na procházku. Svah byl velmi dobře upraven a vydržel až do konce dne. Všichni překvapili tím, jak umí perfektně lyžovat, a tak jsme jako trenérský dohled neměli vůbec žádný problém a žádné starosti. Užili jsme si všechno parádně. V poledne jsme si odskočili na oběd. Po obědě jsme si odpočinuli, nabrali energii, sílu a opět se vydali na zbytek dne na svah. Nelyžaři si po obědě také přišli na své a vyřádili se při bobování, sáňkování a jízdě na lopatách a na pytlích. Po večeři jsme dětem připravili zábavný program s pantomimou a hrami a sobotní večer jsme si skvěle užili. I přes to, že měli všichni zakázáno mít s sebou na soustředění mobilní telefon, digitální elektronické hry a tablety, tak program skončil až v pozdních nočních hodinách a děti byly nadšené a spokojené.

Poslední den, a to v neděli, jsme bohužel z důvodu špatného počasí již lyžovat nemohli, a tak jsme těsně před obědem šli na procházku k chatě Vindošce. Z počátku všichni protestovali, ale během cesty to všechny děti přešlo a vydováděly se na svahu i bez sportovního náčiní. Po příchodu a zjištění, co bude na oběd, byly opět spokojeni….podával se kuřízek s bramborovou kaší a desert – mléčný, oříškový, kokosový nebo čokoládový oplatek. Po obědě jsme vše uklidili, sbalili své věci a těšili se na odjezd …L

Příjezd do Horky byl velkolepý…nikomu se nechtělo domů….Super !!! Vše jsme zvládli a poděkováním nám byly spokojené děti !!!!

Děkujeme také řidiči p. Protivánkovi, který nás bezpečně odvezl i přivezl do místa určení !!!

Už teď se těšíme na nadcházející třetí ročník a doufáme, že se sejdeme ve větším počtu než letos.

Účastníci soustředění: Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea, Protivánek Matěj, Mladší mini: Sebastián Šrot, Hoferek Matěj, Alena Mokrejšová, Eliška Veselá, Matyáš Niessner, Janík Hušek, Jenš David, Rusler Lukáš, Dokoupil Milan, Matušek Šimon. Starší mini: Spáčil Vašek, Hanáček Matěj, Skřivánek Šimon, Rozálie Protivánková, Halouzková Julie, Hrachovinová Sára, Vánský Radim, Drozd Jakub, Rusler Martin. Mladší žák: Hrachovina Richard.

Fotografie naleznete ZDE

 

23.02.2019 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Ten čas tak rychle letí, že jsme tu opět měli další turnajový víkend. Mladší žáci odjížděli na turnaj do Litovle, starší žáci se účastnili dvoudenního turnaje ve slovenské Považské Bystrici a naši nejmenší házenkáři pořádali turnaj v hale v Senici na Hané současně v kategorii mladších i starších minižáků.

Starším minižákům chyběl jen Vašek, který pomáhal mladším žákům v Litovli, a bylo škoda, že jsme nemohli být kompletní a užít si tak celý turnaj společně. Naši hráči a hráčky jako obvykle vstoupili do turnaje s nadšením a proti blízkému rivalovi, který byl úspěšný na mezinárodním turnaji ve slovenské Stupavě se pustil s vervou a chutí zvítězit. Po chvíli jsme již vyhrávali 6:1 a všichni si hru užívali jak bojovností, tvrdostí tak i radostí a s přehledem vyhráli 1. poločas 12:5. Ve druhé části jsme pokračovali zodpovědným přístupem a nakonec s přehledem soupeře porazili. Ve druhém utkání jsme se porvali o další body s družstvem Sokolu II Prostějov. Věděli jsme, že to nebude lehké, protože mají velmi dobře hrajícího hráče, který svou střelou, výskokem, ale hlavně velkou robustní postavou je v družstvu velmi dobrý. To se nám celkem povedlo, a když nám hráč občas dělal vrásky na čele tak v brance úspěšně a bravurně chytal Martin Rusler. Poločas skončil jen o tři branky 7:4, ale ve druhé části jsme podstatně lépe bránili a konečným výsledkem 16:6 jsme si připsali další dva velmi důležité body. Ve třetím utkání jsme se potkali s hráči z Litovle. S tímto soupeřem jsme měli malé zkušenosti, protože jsme se spolu setkali jen jednou a bylo třeba začít se zodpovědnou hrou jak v obraně, která je základem úspěchu tak i úspěšné zakončování střelbou bylo důležité. Ale již od prvních minut jsme soupeře přehrávali a utkání mělo jasný průběh. Naši hráči si zahráli na všech postech a více času na hřišti byly hráči z nováčků a mladšího věku minimladší/. Utkání jsme vyhráli. K poslednímu boji a tedy o to kdo se stane vítězi turnaje, jsme se potkali s hráči HFP Prostějov. Se soupeři jsme již několikrát hráli a tak jsme věděli, že soupeř je hratelný, ale musíme k utkání přistoupit opravdu zodpovědně. Hráči i hráčky splnili vše co je třeba k úspěchu a tak s posledním písknutím rozhodčího jsme mohli slavit 1. místo na domácím turnaji. Všichni si užili vítězné kolečko a oslavili tak opět další první místo bez porážky.

Při vyhlášení výsledků a nástupu všech družstev byl do all star talentů vybrán

Matěj Hanáček…Gratulujeme !!!

Děkujeme všem hráčům a hráčkám za předvedenou hru s nadšením od první do poslední minuty každého utkání. Je vidět, že je házená baví, ale hlavně, že začínají u tohoto velmi tvrdého kolektivního sportu používat hlavu a to je pak radost a potěšení se dívat na každé utkání.

Pochvala za výborné chytání v brance Martinovi Ruslerovi, je vidět že ho tento post velmi baví a naplňuje….mimo jiné tímto chceme i brankáři popřát vše nejlepší k 10.narozeninám, které právě v den turnaje oslavil…a vítězně  !!! Hlavně zdraví, štěstí a házenkářských úspěchů.

Také velmi děkujeme za pomoc rozhodčímu Petru Ochmanovi, časomíře Janě Ruslerové, Sašovi Jenšovi, pomoc v Bufetu Aničče a Andree Hrachovinové, zápisu Hance Sobkové,  Sašovi Jenšovi a fotografování Janě Ruslerové….bez vás by to  neklaplo…ještě jednou díky mooc !!!

 

Výsledková tabulka: 

 

1

2

3

4

5

BODY

SKORE

POŘADÍ

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU

X

25:12

16:6

20:8

36:8

8

97:34

1.

HBC OLOMOUC

12:25

X

17:18

24:14

30:11

4

83:68

3.

SOKOL II PROSTĚJOV

6:16

18:17

X

18:13

24:9

6

66:55

2.

SK HPF PROSTĚJOV z.s.

8:20

14:24

13:18

X

23:8

2

58:70

4.

TATRAN LITOVEL

8:36

11:30

9:24

8:23

X

0

36:113

5.

 

Sestava a branky: Skřivánek Šimon 27, Hanáček Matěj 21, Hrachovinová Sára 20, Sobek Tomáš 15, Vánský Radim 7, Drozd Jakub 4, Halouzková Julie 1, Jenš David 1; brankáři: Rusler Martin 1 /63%/. Trenéři: Němec Petr, Kräuter Jiří, Zápis: Sobková Hana.

 

 

9. 2. 2019  SK Žeravice 6+1

Naše barvy se tentokrát a poprvé v životě zúčastnily turnaje ve velké házené 6+1. Klub SK Žeravice připravil celou akci na výbornou a také se postaral o obědy pro všechna zúčastněná družstva. Účelem turnaje bylo vyzkoušet si a poznat vše kolem velké házené, protože naši hráči a hráčky tuto zkušenost upotřebí na světovém turnaji Prague Cup 2019 a na turnaji Mega mini Liberec 2019. Všichni naši hráči /7 starších minižáků a 5 mladších minižáků/ se s vervou pustili v prvním utkání do soupeře a chtěli ukázat, že se přijeli porvat o každý míč, bojovat a že chtějí vyhrát. V prvním zápase proti družstvu z Bystřice p/Hostýnem jsme ukázali, že nejsme žádná ořezávátka. Ačkoliv jsme měli mnoho neproměněných šancí, přesto jsme utkání dovedli do vítězného konce! Ve druhém utkání to byla úplně jiná hra a nebýt zbytečných branek, kdy jsme podcenili obranu při střelbě protihráčů z dálky, mohl být výsledek ještě lepší. Ale i přesto to byla pěkná podívaná. Ve třetím utkání jsme sehráli házenou na úrovni mladších žáků. Skvělá obrana, správné náběhy v útoku, spolupráce křídel, rychlé a přesné zakončování. Nebylo co dodat. A jestli předchozí utkání bylo skvělé, tak souboj proti domácímu týmu ze Žeravic, který měl super povzbuzování z řad diváků a rodičů v hledišti, byl pastvou pro oko i duši. Mimo jiné…před tímto utkáním jsme se posilnili kuřízkem, a to asi rozhodlo J J J !!! Obrana byla výborná až neskutečná, všichni hráči plnili svou roli na jedničku. V prvním poločase, když jsme vedli průběžně 9:0, 10:1, jsme mířili za vítězstvím. Do druhé části jsme nastoupili za stavu 10:2 a udávali tak tempo celého utkání až do konce. V polovině druhé části si brankář Martin Rusler vybíral své slabé chvíle, a tak ho zastoupil v brance spoluhráč Milan Dokoupil a hráče vychytal. A i přes svou malinkou postavu mladšího minižáka se zhostil role zachránce na výbornou !!! ….A tak po tomto vítězství jsme se dostali až do finále proti družstvu z Velkého Meziříčí, které stejně jako my celý turnaj neprohrálo. Měli jsme 3 utkání pauzu a odpočinek nabrat sílu. Bohužel se nám zranil Tomáš Sobek, který jako křídelník skvěle bránil a určitě nám v posledním utkání chyběl. Odpočinek skončil a jdeme na to….jde o všechno !!! Bohužel/bohudík musel nastoupit i zraněný Radim Vánský. Radim měl silně obražený a nafouklý loket, a přes všechnu bolest šel do boje…klobouk dolů !!! Svou tvrdou a nekompromisní obranou pivota, které se zhostil poprvé v životě a obstál na výbornou. Zápas se nevyvíjel vůbec dobře, ale upřímně…věděl jsem, že to ve druhé polovině utkání zvládneme…a budeme se radovat. Obrana fungovala velmi dobře, křídla makala skvěle na obraně, ale dostávali jsme branky z dálky přes spojky od hráčů, kteří hrají více za mladší žáky. Na hřišti bylo vidět, že jsou opravdu úplně někde jinde a jsou hodně před námi. I brankář soupeřů byl velmi dobrý a bylo těžké ho překonat. Poločas jsme prohrávali 2:5. Do druhé části jsme si řekli, co musíme zvládnout, jak hrát takticky, zodpovědně a trpělivě. Velmi dobře jsme začali hrát v útoku, kdy jsme se začali prosazovat i přes obranu soupeře 1-5 a 1-2-3. Když jsme už soupeřovu obranu Šimonem a Davidem nalomili tak soupeři se zmohli jen na nedovolené bránění, po kterém následovaly sedmičky. První role se zhostil nekompromisní střelou k tyčce Šimon a druhou střelu zakončila Sára (já jsem se raději nedíval)…a byl góóól…vyrovnali jsme na 6:6. Soupeřům jsme již skvělou obranou nic nedovolili a měli jsme do konce utkání asi 90sec. Křídla se v útoku roztáhla až do rohu a Šimon náběhem a razantní kličkou rozhodl, že jsme vedli 60sec.do konce 7:6. Poslední minuta byla neskutečně dlouhá…diváci skandovali, tleskali a vytvořili tak nádhernou kulisu celého finále. Bohužel jsme asi 15sec. před koncem dostali branku z přísné sedmičky na osmi metrech. Po obdržené brance jsme rychle rozehráli a snažili se z dálky zakončit…bohužel to nevyšlo. Zápas skončil remízou a věděli jsme, i když jsme vůbec nepočítali branky soupeře a výsledky, jak vše dopadne. Počítali jsme z krásným druhým místem. Všechny hráče a hráčky jsem přímo na hřišti pochválil za výborný turnaj a za skvělý poslední bojovný zápas proti soupeři, který je herně zcela někde jinde a byl velmi těžký. V tomto utkání si na dno sáhli opravdu všichni, co byli na hříšti. Ale je vidět, že družstvo je skvěle sladěné a drží za jeden provaz. Sami všichni střídající hráči a hráčky z lavičky skandovali: HORKA, HORKA, HORKA, DO TOHO, DO TOHO, DO TOHO, UBRÁNÍME, UBRÁNÍME, UBRÁNÍME…skvělá atmoška i z lavičky až z toho šlo krásné mrazení…prostě super všichni !!!!! Ale ten šok teprve měl přijít. Při vyhlašování druhého místa organizátor ohlásil jméno družstva…Házená Velké Meziříčí…v ten moment celé naše družstvo neskutečnou radostí vybuchlo a začalo si uvědomovat, že jsme celý turnaj…VYHRÁLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dva hráči dokonce začali radostí brečet…byl to tak suprový pocit, jak to hráči prožívají a mají radost jako tým.!!!!

….další slova jsou úplně zbytečná, toto se nedá popsat, to se musí zažít !!!!

POCHVALA VŠEM HRÁČŮM A HRÁČKÁM NA HŘÍŠTI….NESKUTEČNÉ VÝKONY, SUPER GÓLY, KAMARÁDSTVÍ, BOJOVNOST… nemáme co dodat…byli jste perfektní !!!

Závěrem děkujeme všem rodičům (Spáčilovi, Ruslerovi, Vánští, Jenš, Skřivánkovi, Hrachovinová, Protivánek, Eliášovi) za výbornou kulisu Fanclubu….byli jste skvělí!!!

Výsledky:

TJ Sokol Horka nad Moravou – HK Bystřice p/Hostýnem 13:7 (7:4)

TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Holešov 12:7 (9:4)

TJ Sokol Horka nad Moravou – DDM Strážnice 13:6 (6:2)

TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice 19:6 (10:2)

TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Velké Meziříčí 7:7 (2:5)

 

Konečná tabulka:

1. TJ Sokol Horka nad Moravou 9bodů 64:33 +31

2. Házená Velké Meziříčí 9bodů 76:46 +30

3. HK Bystřice pod Hostýnem 6bodů 62:59 +3

4. SK Žeravice 4body 48:63 -15

5. DDM Strážnice 2body 49:69 -20

6. TJ Holešov 0bodů 49:74 -25

Hráči/branky/:

Skřivánek Šimon 28, Spáčil Vašek 26, Hrachovinová Sára 6, Sobek Tom 2, Vánský Radim 1, Protivánková Rozálie, Šrot Sebastian, Jenš David, Drozd Jakub, Rusler Lukáš

Brankáři/branky, úspěšnost/: Rusler Martin 1, 65%, Dokoupil Milan 54%

Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea

Foto: Hrachovinová Andrea

Zápis a zákusky: Ruslerová Jana

Průběžné informace pro rodiče ve skupině Messenger (Kelišová): Spáčilová Pavla

 

26.1.2019 Horka nad Moravou – Pololetní jednička

O tomto víkendu se konal současně jak turnaj mladšího tak i staršího minižactva TJ Sokolu Horka nad Moravou na hale v Senici na Hané. V naším družstvu byla velká marodka, kdy naši hráči Skřivánek, Spáčil, Hrachovinová a Sobek měli všichni angínu. Bohužel jsme si museli půjčit i hráče z mladšího minižactva, aby nám pomohli. Všichni to zvládli na výbornou. Z pěti družstev jsme po 3 vítězstvích a jednoho nerozhodného výsledku skončili jen o skóre na 2.místě. Musím pochválit celý tým zejména v boji proti družstvu Bystřice pod Hostýnem ve kterém se rozhodovalo o vítězi turnaje. V poločase jsme prohrávali o 5 branek a v druhé části dokonce už o 6, ale nikdo tento boj nevzdal a nakonec poslední střelou Davida Jenše z poloviny hřiště jsme vsítili krásnou branku přímo do horního rožku branky a vyrovnali jsme tak stav na konečný výsledek 15:15. Krásné momenty bojovnost, radost a síla družstva se ukázala….gratulujeme všem hráčům…!!!

POLOLETNÍ JEDNIČKA 1 2 3 4 5   BODY SKORE POŘADÍ
TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU H 14:5 15:13 17:2 15:15   7 61:35 2.
HBC OLOMOUC 5:14 O 4:11 18:15 11:25   2 38:65 4.
SK HPF PROSTĚJOV z.s. 13:15 11:4 R 22:5 12:15   4 58:39 3.
HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE 2:17 15:18 5:22 K 8:22   0 30:79 5.
HK BYSTŘICE P/HOSTÝNEM 15:15 25:15 15:12 22:8 A   7 77:46 1.

Sestava a branky: Hanáček Matěj 26, Vánský Radim 13, Jenš David 8, Šrot Sebastián 5, Drozd Jakub 4, Halouzková Julie 4, Niessner Matyáš 1, Rusler Lukáš 0, Matušek Šimon 0, brankáři: Rusler Martin 0. Trenéři: Němec Petr, Rusler René.

8.12. 2018 Horka nad Moravou (Mikulášský turnaj pořádaný v Senici n. H.)

V sobotu ráno všichni naši hráči vyrazili na náš turnaj do Senice n. H.. Turnaje se zúčastnilo celkem šest družstev z olomouckého kraje.

První zápas jsme sehráli proti družstvu HBC Olomouc 1966. Na všech šla vidět ještě únava z brzkého vstávání. Na obraně se nám moc nedařilo spíše jsme jen tak postávali. Což se ale změnilo v druhém poločase kdy jsme zabrali. Střelba po celý zápas, byla v některých případech redundantní obzvláště střela z  z mrtvých úhlů. Nakonec jsme došli až k vítěznému konci 11:6.

Druhý zápas jsme sehráli proti nově vzniklému oddílu v Prostějově a to HFP Prostějov z.s.. Tento zápas byl asi jedno velké překvapení, protože jsem byli vágní co všechno můžeme od tohoto soupeře čekat. Na obraně to šlapalo o něco lépe než první zápas, ale byli zde ještě nějaké chybičky. Útok se zlepšil o 100%. Přestali jsme střílet z nulových úhlů. Konečný výsledek se  opět tvářil v náš prospěch 17:7.

Třetí zápas jsme se hráli již proti známe soupeři TJ Sokol II. Prostějov. V tomto zápase opět začala haprovat obrana. Kdy jsme zase prospali první poločas. Sice obrana haprovala ale útok byl opět lepší než v předchozím zápase. Konečný výsledek byl v náš prospěch 17:13.

V pořadí čtvrté utkání jsme sehráli proti soupeři z daleka TJ Cement Hranice – kluci. V toto zápase se nám obrana vydařila na 1,ale pro změnu se nám nedařila střelba, kdy jsme zbytečně nastřelovali brankáře, obzvláště v druhém poločase. Konečný výsledek opět v náš prospěch 19:7

Poslední v pořadí páté utkání jsme odehráli se stejnojmenným soupeřem, ale družstvem holek, jako čtvrtý zápas a to  TJ Cement Hranice – holky. V tomto zápase se nám dařilo ze všech utkání nejvíce ať už na obraně nebo v útoku, mohu konstatovat, že střelba byla skoro 100%. Výsledek 21:6, což vypovídá o všem……

Tímto bych chtěl poděkovat všem rodičům a hráčům mužské složky, kteří pomohli s organizací tohoto turnaje. DĚKUJEME……..

Výsledky utkání:

MIKULÁŠSKÝ TURNAJ 1 2 3 4 5 6 BODY   SKORE POŘADÍ
TJ SOKOL HORKA XX 11:6 17:7 17:13 21:6 19:7 10   85:39 1
HBC OLOMOUC 6:11 XX 16:7 11:16 16:5 21:8 6   70:47 3
SK HFP    PROSTĚJOV z.s. 7:17 7:16 XX 6:12 14:9 14:19 2   41:73 5
TJ SOKOL II  PROSTĚJOV 13:17 16:11 12:6 XX 14:10 15:11 8   60:55 2
TJ CEMENT HRANICE – HOLKY 6:21 5:16 9:14 10:14 XX 6:10 0   36:75 6
TJ CEMENT HRANICE – KLUCI 7:19 8:21 19:14 11:15 10:6 XX 4   55:75 4

Sestava a branky (úspěšnost): Spáčil Václav 31 (74%), Skřivánek Šimon 22 (81%), Vánský Radim 10 (66%), Jenš David 10 (60%), Sobek Tomáš 10 (54%), Drozd Jakub 1 (14%), Halouzková Julie 1 (25%), brankář a úspěšnost: Rusler Martin 60% (pět zápasů)

25.11.2018 – Házená Uničov „A“

Z důvodů velké marodky hráčů, jsme se turnaje nezúčastnili.

17.11.2018 – SK Žeravice

Předposledním turnaj podzimní sezóny 2018/2019 se odehrával na palubovce SK Žeravice. Bohužel se turnaje nezúčastnilo družstvo DHK Litovel a tak domácí družstvo zastoupilo chybějící klub. Postupně jsme se utkali s družstvy ze Žeravic 1 a 2, Prostějova a Hranic A. Náš tým A postrádal opět zkušené 3 hráče, kteří z důvodu nemoci a rodinných důvodů nemohli do bojů zasáhnout. Přesto jsme opět nezklamali a odehráli velmi dobrá utkání. Jen jsme se občas potýkali s neproměňováním jasných střeleckých šancí z těsné blízkosti branky, ale za to obrana byla velmi uspokojivá !!! Musíme velmi pochválit v útoku i v obraně Lukáše Ruslera /ml.mini/, Davida Jenše /ml.mini/, Radima Vánského a Jakuba Drozda……opravdu se za posledních 14 dnů herně posunuli a zvedli a je radost na ně pohledět.….gratulujeme….

Opět děkujeme všem rodičům za dopravu a za velmi dobrou diváckou kulisu a podporu !!!

Sestava: Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj, Rusler Lukáš, Vánský Radim, Drozd Jakub, Jenš David Brankář: Rusler Martin

10.11.2018 – HBC Olomouc

Tři turnajová kola před koncem podzimní části sezóny nás v 17:00 hod. hostilo družstvo HBC Olomouc A. Účastnily se zde družstva DHK Litovel, DHK Zora B, HBC Olomouc A a HBC Olomouc B. Postupně jsme sehráli utkání proti všem družstvům a bylo na všech vidět, že se projevuje sehranost a herní posun.

Vše se ukázalo v posledním utkání proti HBC A, kdy jsme zahráli výborně i proti všem nejlepším hráčům soupeře!!! Bohužel se dnes nedařilo moc v brance Martinovi Ruslerovi, ale i přesto zachytal svůj průměr. Nevadí, občas se nezadaří….příště to všem zase náš brankař ukáže…!!! J J

Velmi dobrou obranou se zasloužili všichni hráči i hráčka ke konečným kladným výsledkům.

Pozitivní je i útočná fáze, kdy se celé družstvo úspěšně prosazovalo a vsítili každý min 3 branky…super…!!!

Především musíme velmi pochválit v útoku i v obraně Lukáše Ruslera, Sebastiána Šrota a Radima Vánského……je vidět, že jim poslední tréninky dali hodně a začalo se vše zúročovat….gratulujeme.

Děkujeme rodičům za bouřlivou podporu v hledišti na turnaji a hlavně při posledním utkání proti HBC Olomouc A….děti si to za výborný výkon zasloužily !!!!!

Sestava: Skřivánek Šimon, Spáčil Václav, Hrachovinová Sára, Rusler Lukáš, Šrot Sebastián, Vánský Radim

Brankař: Rusler Martin

4.11.2018 – DHK ZORA Olomouc „A“

Na dalším turnaji nás po 14 denní pauze hostilo dívčí družstvo ze Zory Olomouc A.

Naše družstvo A bylo bohužel v oslabené sestavě, kdy naši dva velmi dobří hráči (Sára a Vašek) pomáhali na třídenním turnaji mladších žáků v Plzni.

Postupně jsme se utkali proti družstvům domácí Zory A, Hranicím A a Hranicím B. Vše jsme zvládli velmi dobře, i když jsme museli využít pomoci mladších minižáků a starších minižáků z B-týmu. Všichni podali velmi dobrý výkon a i s drobnými chybami jsme soupeře nenechali na pochybách, kdo má navrch.

Především musím pochválit v útoku i v obraně Matěje Hanáčka za celkovou hru.

Děkujeme rodičům za podporu v hledišti na turnaji.

Sestava: Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Hanáček Matěj, Rusler Lukáš, Jenš David, Halouzková Julie Brankář: Rusler Martin

21.10.2018 – TJ Sokol Kostelec na Hané „A“

K dalšímu turnajovému zápolení jsme odjížděli k pořádajícímu oddílu TJ Sokola Kostelce na Hané. Soupeřem nám byly družstva Házená Velká Bystřice, Sokol II Prostějov a domácí družstvo A. Ve všech utkáních jsme se snažili soupeři vše znepříjemnit a podat tak pohledný výkon. Bohužel se nám to podařilo jen v utkání proti Sokolu II Prostějov, kdy byly výkony obou družstev vyrovnané. Zbylé dvě utkání jsme neměli proti soupeři šanci a tak jsme se jen snažili bojovat, co to šlo. Máme velké mezery v tvrdosti v obranné fázi a v útoku bez náběhu a úspěšného zakončování. Od příštího týdne nám začínají TJ ve školní tělocvičně a tak budeme mít možnost vše pilovat a dokázat, že máme navíc. Všem hráčům i hráčkám věřím, že vše zlepšíme a posuneme se dál. Závěrem děkujeme všem za bojovnost a vytrvalost. Děkujeme také rodičům za dopravu a pomoc na turnaji.

Sestava: Drozd Jakub, Halouzková Julie, Vánský Radim, Šrot Sebastián, Jenš David, Protivánková Rozálie, Rusler Lukáš

Brankáři: Rusler Martin

20.10.2018 – Hranice „A“

V sobotu časně ráno jsem vyrazili na turnaj do dalekých Hranic. Turnaje se účastnila družstva: TJ Cement Hranice, TJ Sokol Horka nad Moravou, Tatran Litovel a Házená Uničov. Tento turnaj hodnotím velice pozitivně. Hráči předváděli ukázkovou házenou, která bavila nejen samotné hráče, ale také naše rodiče a fanoušky. Hráči se dokázali prosadit nejen z vyložených šancí, ale i z osobních soubojů, které ve většině případech nejsou jednoduché. Nesmíme zapomenou i na našeho brankáře Martina Ruslera, který v bráně předváděl famozní zákroky, pochvalovali ho nejen naši rodiče, ale i někteří trenéři z ostatních družstev – Marťo jen tak dál!!!! Na hráčích šlo vidět, jak je házená baví – ať už vzájemným povzbuzováním a radování se z každé střelené branky nebo každé chycené branky našeho brankáře.

Všem patří velké DÍKY za příjemně strávené sobotní ráno na házené…….Jen tak dál…..

Sestava: Spáčil Václav, Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš

Brankář: Martin Rusler

14.10.2018 – Sokol II Prostějov

Po sobotním turnaji našich nejmladších jsme v neděli pokračovali nabitým víkendem, kdy se odehrál turnaj v Olomouci kde pořádající družstvo DHK Zora B hostila náš tým Sokolu Horka nad Moravou 2. Naše družstvo 1 se zúčastnilo turnaje v Prostějově. Hráči se postupně střetli s týmy HCB Olomouc A, Sokola Prostějov a HBC Olomouc B. V družstvu nám pomáhali minižáci mladší a předvedli velmi dobrou a bojovnou házenou. Všem hráčům týmu se dařilo a předváděli velmi pěkné okamžiky jak v obraně tak i v útoku. Určitě jsme nezklamali a předvedli pěknou hru.

Chválíme všechny hráče za zodpovědný přístup na hřišti.

Děkujeme rodičům za dopravu a pomoc na turnaji.

Sestava: Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Hanáček Matěj, Rusler Lukáš

Brankáři: Rusler Martin, Dokoupil Milan

14.10.2018 – DHK Zora Olomouc B

Házená nás baví…a to je dobře. Do klubu k nám přišlo mnoho nových tváří a tak bylo potřeba družstvo minižáků starších rozdělit na dva týmy. Z celkového počtu 14 dětí to nešlo jinak, chtěli jsme, aby hráli všichni co nejvíce a tak pod kůži dostat co nejvíce zkušeností a házenkářského umu, který se získá nejvíce ve vzájemného soupeření s jinými družstvy. A tímto turnajem vše začalo. Družstvo 2 se rvalo a získávalo první zkušenosti proti družstvům SK Velké Bystřice, SK Žeravice a pořádajícího týmu DHK Zora Olomouc B. V prvním utkání jsme tahali za ten kratší konec, ale v dalším se všichni začali snažit a bylo to jiné družstvo. V našich řadách byly dva minižáci mladší, tři nováčci a dva veteráni J J…bojovali a zaslouží si velkou pochvalu. Nic nevzdali a snažili se na maximum.

Děkujeme rodičům za dopravu a pomoc na turnaji.

Sestava: Drozd Jakub, Halouzková Julie, Vánský Radim, Šrot Sebastián, Jenš David,Protivánková Rozálie Brankář: Dokoupil Milan

07.10.2018 – SK Velká Bystřice

V nedaleké Velké Bystřici jsme odehráli pěkný turnaj. Soupeřem nám byly družstva SK Žeravice, Házená Uničov a domácí družstvo. Tentokrát nám vždy v první části každého utkání nešla moc osobní obrana, soupeřům jsme dávali velmi mnoho prostoru a kontaktní bránění jsme podceňovali. Ale za to ve druhém poločase jsme předvedli zlepšení.

Všichni si zahráli a měli radost z každé branky. Chválíme všechny i přes některé chybičky.

Pochvala za nebojácnost na prvním turnaji Kubovi Drozdovi a blahopřejeme mu k prvním 4 brankám v miniházené.

Opět děkujeme rodičům za povzbuzování v hledišti a za dopravu na kolbiště…

Sestava:Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Halouzková Julie, Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj, Jenš David, Protivánková Rozálie, Drozd Jakub, Šrot Sebastián, Vánský Radim

Brankáři: Rusler Martin, Dokoupil Milan

23.9.2018 – HBC Olomouc „A“

Co napsat…? Prostě výborný turnaj pořádajícího klubu HBC Olomouc. Všichni odehráli skvělá utkání s bojovností v obraně a s aktivitou v útoku. Sehráli jsme utkání proti družstvům SK Velká Bystřice, HBC Olomouc a Sokolu II Prostějov. Především musíme vyzdvihnout minižáka mladšího Lukáše Ruslera, který i přes svou malou postavu se rval o každý míč na hřišti jak v obraně tak i v útoku a pochvala také pro Tomáše Sobka, který se postupně zlepšuje a jde to na hřišti hodně vidět…jen tak dál!!! Všichni si včetně golmanů dali branku …..

Musíme všechny pochválit i za fyzickou výdrž, protože měli za sebou již dopoledne turnaj mladšího nebo staršího minižactva a někteří pomáhali ještě mladšímu žactvu.

Vše zvládli na 1* !!!

Gratulujeme…. jste naše jedničky !!!

Opět děkujeme rodičům za povzbuzování v hledišti…

Sestava:Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Halouzková Julie, Hrachovinová Sára, Rusler Lukáš

Brankáři: Rusler Martin, Dokoupil Milan

Trenéři: Kräuter Jiří, Němec Per

23.9.2018 – TJ Sokol Horka nad Moravou

O víkendu jsme pokračovali v dalším turnaji minižactva staršího a to opět na domácí půdě.. Počasí nám přálo a počet všech hráčů i hráček byl výborný. Všichni předvedli na hřišti snahu ve všech herních činnostech. V útoku jsme protihráče sice překvapovali, ale za to v obraně jsme byly ospalí. Dostali jsme více branek, soupeři se snažili a my jsme spinkali.

Pochvala, je ale na místě pro všechny.

Děkujeme všem rodičům i divákům za výbornou kulisu a povzbuzování po celou dobu turnaje.

Sestava:Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Šrot Sebastián, Sobek Tomáš, Halouzková Julie, Hrachovinová Sára, Jenš David, Vánský Radim, Protivánková Rozálie, Niessner Matyáš

Brankáři: Rusler Martin, Dokoupil Milan

Trenéři: Kräuter Jiří, Petr Němec

16.9.2018 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Příprava na nový soutěžní ročník skončila a rozjel se nám kolotoč krajských turnajů. První turnajový víkend jsme pořádali na domácím hřišti v Horce nad Moravou. Účastnili se družstva: Hranice A, Hranice B a Zora A. V družstvu jsme měli všechny hráče a hráčky v celkovém počtu 12.

Velmi pěkně se zapojili do hry minižáci mladší a  i když už měli za sebou turnaj své kategorie

/David Jenš, Sebastian Šrot/, sehráli pěkná utkání. Velmi dobře zazářil v brance Milan Dokoupil a v roli nového brankáře s velkou úspěšností chycených střel. Všichni na turnaji bojovali naplno, ale i s malými chybami předvedli všem rodičům i divákům, že jsme dobře připraveni na novou sezónu a že házená je baví. Všichni si splnili cíl a vstřelili si každý minimálně jednu branku. I nová hráčka Rozárie Protivánková vstřelenou sedmičkou oslavila své první utkání.

Děkujeme všem rodičům i divákům za výbornou kulisu a povzbuzování po celou dobu turnaje. Také děkujeme rozhodčím z řad mladých házenkářů /Smahel Adam, Lép Jiří, Hrachovinová Sára/…velmi dobrá práce…děkujeme!!!

Sestava:Spáčil Vašek, Skřivánek Šimon, Šrot Sebastián, Sobek Tomáš, Halouzková Julie, Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj, Jenš David, Vánský Radim, Protivánková Rozálie

Brankáři: Rusler Martin, Dokoupil Milan

Trenér: Němec Petr

1. 9. 2018 Házenkářské naděje 2018 (Horka nad Moravou)

Opět se nám přiblížil začátek sezóny a je třeba začít od podlahy. Čtrnáctidenním  trénováním, dalším týdenním celodenním soustředěním a  přípravným turnajem na Holiday Cup Zlín 2018 jsme se probojovali až k našemu každoročnímu mega turnaji Házenkářské naděje 2018. Turnaj se odehrával v tělocvičně domácího hřiště ZŠ Lidická, kde bojovali minižáci mladší a ve sportovním areálu na Sokolce naopak bojovali minižáci starší, takže my !!!

Bohužel jsme museli tento turnaj odehrát na umělé trávě z důvodu špatného počasí. Postupem času pršet přestalo a celý turnaj se odehrál ve skvělé atmosféře všech zúčastněných hráčů, hráček, trenérů a velkého počtu diváků z řad rodinných příslušníků.  Všechny děti se velmi dobře vyrovnaly s mokrým míčem a předvedly výborné výkony, na které se krásně dívalo.

Naši hráči a hráčky již od začátku podávali skvělý výkon, a proto si vždy zasloužili bouřlivý potlesk po každém utkání. Je vidět, že přes prázdniny jim házená chyběla a tím byli všichni natěšeni na turnaj a každé utkání.

I přes některé zaváhání i pár chybiček vždy s přehledem a klidem utkání dovedli do vítězného konce. V základní skupině jsme po posledním utkání proti družstvu z Ivančic, které se oproti minulé sezoně opravdu velmi zlepšilo a podávalo zde velmi pěkné výsledky, slavili vítězstvím první krůček k historickému úspěchu našeho klubu i družstva v boji o celkové 1. místo na turnaji z počtu 12 družstev.

Před utkáním jsme si se všemi vysvětlili, co bude rozhodovat, jak máme přitvrdit na rozvážné a bojovné obraně, jak důležité je zakončování, a také jak hrát s klidnou hlavou a rozvahou. K utkání jsme nastoupili rázně v útoku a již od začátku jsme si vytvořili náskok, který jsme s postupem času navyšovali. Bohužel zbytečnými chybami a podceněním jsme soupeři ve druhém poločase nechali více prostoru a ten nás trestal. Ale našim velmi aktivním a úspěšným útokem jsme stále drželi větší náskok až do konce utkání. Po posledním písknutí rozhodčího mohla propuknout radost z vítězství v celém turnaji. Radost byla i na straně rodičů a diváků… atmosféra byla velmi pozitivní a potěšující….prostě nás hnala vpřed za vítězstvím. Po tomto výsledku se naše družstvo stalo poprvé v historii tohoto turnaje celkovým vítězem. GRATULACE VŠEM HRÁČŮM A HRÁČKÁM……velmi dobrý výkon

Do all stars týmu talentů byl vybrán….Radim Vánský !!!! Pochvala a gratulace !!!

Chceme velmi poděkovat: Andrea a Michal Hrachovinovi, Anička Dvořáková– dvoudenní starost o ubytované družstva, příprava snídaní a obědů atd. Paní Niesnerové, Tinklové a manželům Dokoupilovým za celodenní starost o výsledky u stolku časoměřičů.  Paní Vitkové Vladimíře a slečně Vítkové Kristýně za prodej občerstvení a organizaci chodu turnaje minižactva mladšího ve školní tělocvičně. Rozhodčím Dvorskému Radkovi a Liborovi, Petrovi Ochmanovi, Františku Dvořákovi, Matěji Protivánkovi, Adamu Smahelovi, Jiřímu Lépovi a Matěji Kratochvílovi. Za pochutiny, které nám připravil v udírně Liboru Vykydalovi (skvělé cigáro, klobásy). Paní Halouzkové za prodej cukrovinek pro děti i dospělé. Jakubu Walweelovi a Janě Skalické za pomoc při vyhlašování turnaje a rozjezd turnaje mini mladší a a také rodičům minižactva za pomoc při úklidu po celodenním turnaji

Výsledky:

TJ Sokol Horka nad Moravou 1 – TJ Kostelec na Hané B             15:8

TJ Sokol Horka nad Moravou 1 – TJ Cement Hranice B               24:7

TJ Sokol Horka nad Moravou 1 – Holešov                                      18:14

TJ Sokol Horka nad Moravou 1 – Náchod                                      19:9

TJ Sokol Horka nad Moravou 1 – Ivančice                                     24:18

Utkání o 1. místo:

TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Cement Hranice A/1.místo ze skupiny B                           23:14

Konečná tabulka:

 1. TJ Sokol Horka nad Moravou 1 12bodů    123:90   +43         
 2. TJ Cement Hranice A
 3. HK Bystřice pod Hostýnem
 4. TJ Sokol Kostelec na Hané
 5. Sokol Telnice
 6. HC TJ Náchod
 7. HK Ivančice
 8. TJ Sokol Kostelec na Hané B
 9. TJ Holešov
 10. TJ Sokol Horka nad Moravou 2 2body    43:117   -74
 11. TJ Cement Hranice B
 12. DHK Zora Olomouc

Sestava a branky: Skřivánek Šimon 39, Spáčil Václav 35, Hrachovinová Sára 18, Sobek Tomáš 13, Hanáček Matěj 10, Vánský Radim 5, brankáři (branky, úspěšnost): Rusler Martin 3, 55%.

25. 8. 2018 Holiday cup Zlín 

Prázdniny opět tak rychle utekly, že než jsme si všichni trenéři stačili odpočinout tak tu opět máme všechny hráče nastoupené na hřišti a připravené se zapojit do házenkářského světa.

Od 13.8.2018 jsme již začali s postupným trénováním, třemi TJ za týden, dále pokračovali celotýdenním trénováním 4-hodinovým dvoufázovým tréninkem každý den, abychom rychle zavzpomínali jak se hraje házená a navázali na předchozí úspěšnou sezónu. Po těchto čtrnácti dnech přípravy jsme se zúčastnili velmi dobře, vždy obsazeného a kvalitního turnaje ve Zlíně…Holiday cup 2018. Bohužel letos byla účast poloviční, účastnili se jen družstva domácích hráčů a hráček HC Zlín a našeho družstva TJ Sokol Horka nad Moravou. Z důvodu malého počtu družstev jsme utvořili z našich hráčů dvě družstva po 6 hráčů a hráček /Sršni a Lvíčata/ a rozšířili tak celý turnaj na konečných 6 družstev. Hráli jsme v jedné skupině systémem každý s každým. Turnaj se měl odehrát na venkovním areálu ve Zlíně, ale bohužel nám počasí nepřálo a tak se celý turnaj odehrával v hale na jednom hřišti na strojní průmyslovce.

Turnaj začal v 10:00 bez ukazatele skóre a vše probíhalo bez problémů jak ve hře, tak i s organizací. Naši hráči Sršni začali velmi dobře a soupeři nedali v utkání šanci nás přehrát…a tak se odehrál i celý zbytek turnaje. Opravdu se bylo na co dívat…zodpovědná obrana s rychlým přesunem do útoku a s rychlou 70% úspěšností zakončování.  Naše druhé družstvo Lvíčat, které bylo na turnaji věkově nejmladší a složené z nováčků /Radim Vánský/ a minižáků mladších, pro které to byla premiéra v postupu do vyšší kategorie se velmi dobře zapojili a bojovali o každý míč. Vždy na začátku utkání se trochu hledali, ale s postupem času začali soupeři dělat vrásky na čele a ukázali, že umí bojovnou a pěknou házenou. Na konci turnaje byly hráči odměněni medailemi, každý hráč dostal svou speciální cenu, účastnický list a šampaňské, které si všichni hráči a hráčky užili.

Celkový dojem z turnaje je na začátku sezóny velmi pozitivní. Tzn., že máme v družstvu velmi dobré hráče, kteří potřebují jen trochu poposunout  a věřím, že se vše žene tím správným směrem do zdárného cíle.

Všichni nám na hřišti s předvedenou hrou udělali velkou radost …děkujeme !!!

Abychom nezapomněli…a to je velmi důležité, děkujeme rodičům za povzbuzování, pěknou atmosféru a za dopravu a čas s námi strávený.

Sestavy a branky:

Horka-sršni: Spáčil Vašek 41, Skřivánek Šimon 38, Hrachovinová Sára 25, Hanáček Matěj 12, Sobek Tomáš 5, Rusler Martin 3, brankář: Rusler Martin 69%.

Horka-lvíčata: Jenš David 11, Sobek Tomáš 9, Vánský Radim 9, Hanáček Matěj 7, Šrot Sebastián 7, Dokoupil Milan 2, Halouzková Julie 2, Rusler Lukáš 1, brankáři: Dokoupil Milan 50%, Šrot Sebastián 22%.

Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea.

Asistenti a zapisovatelé: Jana Ruslerová, Jiřina Skřivánková.