Minižactvo starší

Družstvo staršího minižactva, ročník narození 2010 – 2011

Vedoucí družstva: Rusler René, tel.: 777 642 664, e-mail:  Hazena-Horka@email.cz

Trenér: Dvořák František, Hrachovina Richard, Melicharová Nikola, e-mail:  Hazena-Horka@email.cz

NAŠE CÍLE:

Pilujeme činnosti, které jsme se naučili v přípravce a v mladším minižactvu. Zdokonalujeme základy rychlého útoku 1 na 1. Všechny dříve naučené činnosti již hravě zvládáme v pohybu a plné rychlosti. V obraně umíme vyhledávat útočníky (s míčem i bez něj) a tyto obsazovat, zaujmout správné obranné postavení a získávat driblované míče. Nezapomínáme na brankáře, který již umí zaujmout základní postavení (vzhledem k míči), umí základy chytání ze všech postů a rozehrávat po chycené střele nebo obdržené brance. Stále také platí pravidlo, že VŠICHNI HRÁČI SI ZKOUŠÍ VŠECHNY HERNÍ POZICE a HRAJÍ STEJNÝ ČAS NA HŘIŠTI.

 

Sestava družstva:

/ horní řada – zleva/:  Hrachovina Richard (trenér), Dvořák František (trenér), Tomáš Herold, Jenš David, Šrot Sebastián, Rusler Lukáš, Jašíček David, Holub Matěj, Melicharová Nikola (trenérka)

/spodní řada – zleva/:  Šafářová Dorota, Patáková Eliška  

Chybí:  Nemrava Vít, Havlínová Lucie

Rozpis tréninků

Den Čas Místo Poznámka
Pondělí

 

  s sebou míč, pití, boty do haly
Čtvrtek

 

  s sebou míč, pití, boty do haly
       

Žádáme rodiče o omlouvání dětí při neúčasti na tréninku prostřednictvím e-mailu nebo SMS některému z trenérů.

Vážení rodiče, je důležité, aby svůj vlastní míč na miniházenou mělo každé dítě. Míč bude potřebovat na trénincích, turnajích a dalších klubových aktivitách.

Míč lze zakoupit u trenérů/ek. Cena á 500,- Kč. Standardní MOC je 700,- Kč. Jedná se o kožený míč velikosti 1 nebo 0.

 

Hodnocení podzimní části sezóny 2020/2021

Vzhledem k jarním vládním omezením jsme s přípravou na novou sezónu nezaháleli a pustili se do trénování již během prázdnin. Své úsilí jsme ještě navýšili v druhé půlce srpna, kdy jsme mimo tréninkových jednotek, vyzkoušeli své dovednosti i na turnaji Holiday Cup Zlín (starší minižáci) a následně na domácím turnaji Házenkářské naděje (mladší i starší minižáci).

Na začátku nové sezóny došlo k přesunutí většiny hráčů starších minižáků do kategorie mladších žáků a přechod některých minižáků mladších do kategorie starších minižáků. Během prvního měsíce obě kategorie ještě doplnili noví nadšenci do házené, kteří se velmi rychle zapojili jak do trénování, tak do plánovaných turnajů. Pomalu jsme si začali na sebe zvykat a pilovat naše dovednosti. Ty jsme zúročili na zahajovacím turnaji všech družstev mladších minižáků ve Velké Bystřici a na zahajovacím turnaji všech družstev starších minižáků, jehož pořádání se zhostil náš domácí klub TJ Sokol Horka nad Moravou. Za výkony, které hráči obou kategorií předvedli, je musíme pochválit, jelikož se na hřišti orientovali a ukázali, co se naučili na našich tréninkových jednotkách.

V polovině října však došlo, díky vládním nařízením, k dalšímu omezení sportovních aktivit, tudíž jsme nemohli dále pilovat naše dovednosti. V následujících týdnech jsme se, pokud to vládní nařízení alespoň v malých skupinkách dovolovalo, věnovali udržování kondice během v přírodě a sportováním v domácím prostředí. Bohužel ještě před konce roku došlo k opětovnému zastavení všech sportovních aktivit. Doufejme, že v následujících týdnech dojde ke zlepšení situace a my se budeme moci vrátit zpět na hřiště.

Rozlosování turnajů podzim 2020

Termín Sraz/odjezd Začátek Pořadatel Družstva
19.9.2020 8:15 9:00 TJ Sokol Horka n.M. účastní se všechna družstva
4.10.2020   12:00 TJ Sokol Horka n.M. Házená Velká Bystřice A, Házená Velká Bystřice B, SK Žeravice, TJ Sokol II Prostějov
17.10.2020 ODLOŽENO 10:30 SK Žeravice Cement Hranice A, TJ Sokol Horka n.M., TJ Sokol Kostelec n.H.
25.10.2020 ODLOŽENO 11:45 SK HFP Prostějov TJ Sokol Horka n.M., DHK Zora Olomouc A, DHK Zora Olomouc B, SK Žeravice
8.11.2020 ODLOŽENO 13:00 DHK Zora Olomouc A DHK Zora Olomouc B, HBC Olomouc A,HBC Olomouc B, TJ Sokol Horka n.M.
21.11.2020 ODLOŽENO 8:30 Házená Uničov TJ Sokol Horka n.M., Házená Velká Bystřice A, Házená Velká Bystřice B, Tatran Litovel
29.11.2020 ODLOŽENO 9:00 Tatran Litovel Cement Hranice A, TJ Sokol Horka n.M., SK HFP Prostějov
6.12.2020 ODLOŽENO 11:00 Házená Velká Bystřice A Házená Velká Bystřice B, TJ Sokol II Prostějov, TJ Sokol Horka n.M., SK HFP Prostějov

Na turnaje hrané v Olomouci, bude sraz u haly DHK Zora Olomouc, ul. U Stadionu. Na ostatní turnaje bude sraz VŽDY na parkovišti u Sokolky, v Horce nad Moravou. U turnajů hraných na hlášenku upřesníme termín nejpozději  7 dní před turnajem.

Aktuální informace:

Tréninky jsou do odvolání zrušeny.

Plán turnaje / akce:

24. – 28. 8. 2020 – příměstský tábor denně 8 – 16 hod. – proběhlo
19. 9. 2020 – zahajovací turnaj v Horce nad Moravou – proběhlo
4. 10. 2020 – turnaj OLKSH v Horce nad Moravou – proběhlo

 

Poznačte si prosím shora uvedené termíny turnajů a přizpůsobte tomu i váš osobní program, tak abychom se vždy sešli v co největším počtu. Také vás požádám u turnajů, na které budeme jezdit budeme potřebovat pomoc s dopravou. Kdo můžete, budeme vždy rádi, když pomůžete. S tím souvisí i povinnost dětského „podsedáku“ podle patřičných dopravních předpisů (mělo by to být především v zájmu rodičů vybavit tím vaše děti).

 

Fotografie ze všech utkání našich družstev naleznete ZDE