Minižactvo starší

Družstvo staršího minižactva, ročník narození 2009 – 2010

Vedoucí družstva: Rusler René, tel.: 777 642 664, e-mail:  Hazena-Horka@email.cz

Trenér: Protivánek Matěj, tel.: 702 957 803, e-mail:  Hazena-Horka@email.cz

NAŠE CÍLE:

Pilujeme činnosti, které jsme se naučili v přípravce a v mladším minižactvu. Zdokonalujeme základy rychlého útoku 1 na 1. Všechny dříve naučené činnosti již hravě zvládáme v pohybu a plné rychlosti. V obraně umíme vyhledávat útočníky (s míčem i bez něj) a tyto obsazovat, zaujmout správné obranné postavení a získávat driblované míče. Nezapomínáme na brankáře, který již umí zaujmout základní postavení (vzhledem k míči), umí základy chytání ze všech postů a rozehrávat po chycené střele nebo obdržené brance. Stále také platí pravidlo, že VŠICHNI HRÁČI SI ZKOUŠÍ VŠECHNY HERNÍ POZICE a HRAJÍ STEJNÝ ČAS NA HŘIŠTI.

Horní řada zleva: Protivánek Matěj (trenér), Tinklová Veronika, Niessner Matyáš, Vánský Radim, Drozdová Klára, Šrot Sebastián, Rusler René (vedoucí družstva)

Spodní řada zleva: Protivánková Rozálie, Rusler Lukáš, Dokoupil Milan, Hoferek Matěj, Jenš David

Chybí: Matušek Šimon

Rozpis tréninků od 1.7.2020

Tréninkové jednotky jsou společné s mladšími žáky !

DEN

ČAS

MÍSTO

POZNÁMKA

Středa 16:00 – 18.00 h Sportovní areál Sokolka míč, sportovní obuv,  pití

Prosíme rodiče o omlouvání dětí při neúčasti na tréninku prostřednictvím e-mailu nebo SMS některému z trenérů.

Vážení rodiče, je důležité, aby svůj vlastní míč na miniházenou mělo každé dítě. Míč bude potřebovat na trénincích, turnajích a dalších klubových aktivitách.

Míč lze zakoupit u trenérů/ek. Cena á 500,- Kč. Standardní MOC je 700,- Kč. Jedná se o kožený míč velikosti 1 nebo 0.

Turnaje + akce – 2019/2020

7. 12. 2019 – Memoriál A. Balnara (Ostrava-Poruba) – 1. místo / 9 družstev
24. – 26. 1. 2020 – Zimní soustředění (chata Olšanka) – proběhlo
23. 2. 2020 – Přípravný turnaj (tělocvična ZŠ Horka nad Moravou) – zrušeno
8. 3. 2020 – Ssport Cup 2020 (Nové Veselí) – 10. místo / 13 družstev
29. 3. 2020 – Předvelikonoční vajíčko (tělocvična ZŠ Horka nad Moravou) – zrušeno
9. – 12. 4. 2020 – Prague Handball Cup (Praha) – zrušeno
5. – 7. 6. 2020 – Litovel Mini Cup (Litovel) – zrušeno
19. – 21. 6. 2020 – MegaMini Liberec (Liberec) – zrušeno

Aktuální informace:

24.5.2020 – Víkendová akce – cyklistický výjezd – proběhlo

sraz na Sokolce 8:45 , 9:00-18:00, akce dle pěkného počasí

Po vládním uvolnění nařízení ke covid-19 přišel OLKSH s návrhem uspořádat v červnu 3 nesoutěžní turnajová utkání. Vedení klubů s touto možností souhlasilo. Níže jsou uvedena rozlosování.

1.kolo 

Termín / Pořadatel / Účastníci

6.6.2020 10:00 / Zora Olomouc                                                                                   Házená Velká Bystřice 1, Házená Velká Bystřice 2, HBC Olomouc 1, HBC Olomouc 2, Sokol Horka n.M.

2.kolo     

Termín / Pořadatel / Účastníci

14.6.2020 11:00/ Házená Velká Bystřice 1                                                                Házená Velká Bystřice 2, SK Žeravice, TJ Sokol Horka n.M.

3.kolo

Termín / Pořadatel / Účastníci

21.6.2020 9:00 / Sokol II Prostějov                                                                           Tatran Litovel 1, Tatran Litovel 2, Házená Velká Bystřice 1, Házená Velká Bystřice 2, TJ Sokol Horka n.M.

Rozlosování turnajů podzim 2019

Termín Sraz/odjezd Začátek Pořadatel Družstva
22. 9.   11:00 Horka HBC “A+B”, Zora “A+B”
29. 9.   11:00 Horka Kostelec, Hranice, Zora “A+B”
12. 10.   13:00 Žeravice Prostějov, V. B. “A+B”, Horka
14. 9. změna (proběhlo) 13:00 Kostelec Uničov, Prostějov, HFP Prostějov, Horka
27. 10.   10:00 Kostelec Litovel “A+B”, HFP Prostějov, Horka
10. 11.   11:30 V. Bystřice “B” V.B. “A”, Litovel “A+B”, Horka
16. 11.   16:00 HBC “B” HBC “A”, Uničov, Žeravice, Horka
23. 11.   13:30 Zora “A” Zora “B”, HBC “A+B”, Horka

Na turnaje hrané v Olomouci, bude sraz u haly DHK Zora Olomouc, ul. U Stadionu. Na ostatní turnaje bude sraz VŽDY na parkovišti u Sokolky, v Horce nad Moravou.U turnajů hraných na hlášenku upřesníme termín nejpozději  7 dní před turnajem.

Poznačte si prosím shora uvedené termíny turnajů a přizpůsobte tomu i váš osobní program, tak abychom se vždy sešli v co největším počtu. Také vás požádám u turnajů, na které budeme jezdit budeme potřebovat pomoc s dopravou. Kdo můžete, budeme vždy rádi, když pomůžete. S tím souvisí i povinnost dětského „podsedáku“ podle patřičných dopravních předpisů (mělo by to být především v zájmu rodičů vybavit tím vaše děti).

Hodnocení jaro 2020

Jarní část sezóny jsme zahájili nesoutěžně na tradičním zimním soustředění v Jeseníkách na chatě Olšanka, kde jsme měli možnost stmelit týmy minižáků a mladších žáků. Zároveň jsme otestovali naše dovednosti v jiném sportu než házené a užili si sněžných radovánek.

Po zimní pauze jsme se dlouho probouzeli, což se projevilo i na turnaji v Novém Veselí, ze kterého jsme dovezli umístění v dolní části tabulky. Pak do naší přípravy a turnajů zasáhla pandemie koronaviru a my jsme bohužel nabyté dovednosti a nadšení nemohli uplatnit v soutěži.

Ihned po rozvolnění mimořádných opatření jsme začali s tréninky, nejdřív s omezeními ve formě bezmíčových cvičení, která se později proměnila v klasické tréninkové jednotky. Po určitém čase už bylo jasné, že jsme vlastně nic nezapomněli a pomalu docházelo ke zlepšování. Na závěr jarní sezóny nás nakonec čekaly alespoň tři nesoutěžní turnaje, na kterých jsme uplatnili své obnovené dovednosti. První turnaj byl úspěšný, na druhém se nám příliš nedařilo a třetí závěrečný byl skvělou tečkou za přerušenou sezónou.

Pro hráče letos prázdniny neznamenají házenkářskou pauzu, kterou si tentokrát mimořádně užili v březnu a dubnu. Hned poslední červnový týden započne nová sezóna prázdninovými dobrovolnými tréninky, které v srpnu plynule přejdou v letní přípravu a celotýdenní soustředění.

Závěrem bychom chtěli všechny pochválit za celoroční práci. Z loňských mladších mini se vypracoval skvěle připravený tým, i když se ve stávajícím složení už nepředstaví. Z většiny hráčů se totiž od nové sezóny stanou mladší žáci a jistě budou platnými členy nového družstva. Starší minižáky naopak posílí nové tváře z mladší kategorie, na které se už velice těšíme.

Hodnocení podzim 2019

Do podzimní části sezóny jsme nastoupili s téměř kompletně obměněným kádrem. Přípravu jsme zahájili už v posledních srpnových týdnech intenzivními tréninky a soustředěním v rámci příměstského tábora. Na první turnaj v novém složení jsme vyrazili do Zlína a přípravu jsme završili nepříliš dobrým výsledkem v tradičním domácím turnaji Házenkářské naděje a následném zářijovém mezinárodním turnaji v Lovosicích.

Od konce září pak začali hráči sbírat zkušenosti v olomoucké krajské soutěži, a to se střídavými úspěchy. Stále nás trochu trápí osobní obrana, ovšem zónovou umíme naopak téměř na jedničku. Není nám cizí proměňování šancí a hlavně žádnému z malých házenkářů nechybí nadšení a obrovská chuť hrát je žene ke stále lepším výkonům. Většina hráčů se v nové kategorii už úspěšně rozkoukala a před začátkem jarní části sezóny je naše družstvo rovnocenným soupeřem pro všechny soutěžící týmy.

Tato slova potvrzuje úspěch v posledním představení našeho týmu v tomto roce, a to na mikulášském turnaji v Ostravě-Porubě (Memoriál A. Balnara), kde jsme vybojovali první místo. Rozdíl výsledného 19. místa na turnaji z počátku podzimní části sezóny a 1. místa z jejího konce je jasným důkazem pokroku, který hráči udělali.

Je samozřejmé, že stále jsou aspekty hry, které můžeme dále zdokonalovat, ale na ty se zaměříme v jarní části sezóny, aby její konec byl pro nás stejně radostný jako závěr podzimní části.

V souvislosti s končícím rokem přejeme všem další úspěšné turnaje a hodně branek. A děkujeme rodičům za jejich podporu, bez které by to nešlo.

 

Fotografie ze všech utkání našich družstev naleznete ZDE