Hodnocení 2020-2021

Družstvo mladšího minižactva, ročník narození 2011 – 2013

Vedoucí družstva: Rusler René

Trenér: Semjon Jiří

3. 10. 2020 – Sokol II. Prostějov

Na sobotní turnaj jsme se tentokrát uchýlili do haly v Kostelci na Hané, což zahrnovalo brzké vstávání. To však naše hráče naprosto nevyvedlo z konceptu a přestavili se jako kompaktně hrající tým, přestože jsme do zápasů nasadili také nováčky. Stačilo pár rad a všichni se úspěšně začlenili do hry. Zejména nový brankář se předvedl ve skvělém rozpoložení a předváděl pěkné zákroky, kterými družstvo podržel proti herně vyspělejším soupeřům. Ostatní hráči za ním však nezůstávali pozadu s přesnými přihrávkami a útočnými formacemi.

Hlavními chybami byly především přešlapy. Ty a další drobnosti budeme opět vylepšovat na trénincích, abychom se jich příště vyvarovali.

Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům za pomoc s dopravou a za zřejmě na delší dobu poslední diváckou podporu.

Fotografie

Sestava: Dvořák Matěj, Hoferek Šimon, Jašíček David, König Tomáš, Mičola Boris, Stroupek Ondřej, Šrot Kristián, Váňa Jakub

Trenéři: Rusler René, Semjon Jiří

20. 9. 2020 – Házená Velká Bystřice – Zahajovací turnaj

Dne 20. 9. 2020 jsme se zúčastnili turnaje minižáků ve Velké Bystřici. S námi se do zápolení zapojila družstva Velké Bystřice, HBC Olomouc, SK HFP Prostějov, TJ Sokol Prostějov, Žeravic a Kostelce na Hané.

Horka nastoupila v silné sestavě, kterou představovalo celkem 8 dětí. Hned od začátku děti bojovaly jako lvi, v obraně soupeřům neustupovaly a snažily se všechny ostatní ubránit. Soupeři však byli někdy rychlejší a mrštnější, a také nás překvapovali střelami z dálky. I přes tlak soupeřů to však Horečáci nevzdávali a stříleli krásné góly. I když některé střelecké pokusy nebyly úspěšné, děti nerezignovaly a bojovaly až do konce. Do dalších utkání musíme vylepšit přesnost přihrávek a střel a dále pracovat na obraně. Také bude nutné děti více seznámit s pokyny rozhodčích, aby věděly, co mají na hřišti dělat. Současně musíme pochválit všechny odvážlivce, kteří se vystřídali v brance. Celkově máme z turnaje velmi pěkný pocit a jsme přesvědčeni, že děti si turnaj užily stejně jako trenéři. Talentem týmu se stal Václav Sochor. Gratulujeme!

Děkujeme za podporu rodičům!!!!

Fotografie

Sestava: Dvořák Matěj, Hoferek Šimon, Holub Matěj, Mičola Boris, Sochor Vašek, Stroupek Ondřej, Šrot Kristián, Váňa Jakub

Trenéři: Hrachovina Richard, Rusler René

29. 8. 2020 – TJ Sokol Horka nad Moravou – Házenkářské naděje

V sobotu nás domácí hřiště, vzhledem k neutuchajícímu dešti, nepřivítalo vůbec přívětivě. Jeden z našich soupeřů dokonce svoji účast na turnaji úplně zrušil a opustil házenkářské zápolení už dopoledne. Ostatní však vytrvali a nakonec jsme se dočkali i vytouženého sluníčka.

Za naše mladší mini nastoupili převážně zbrusu noví hráči, kteří se tak nějak rozkoukávali. Děti byly na hřišti zpočátku relativně zmatené, ale postupem turnaje se „chytly“ a s každým zápasem se o trochu zlepšovaly. Následné tréninky budou určitě věnovány základním pravidlům a pilování házenkářských dovedností. Přes váhavý začátek žádnému z hráčů nelze upřít bojovnost a radost ze hry. Talentem družstva byl vyhlášen Vašek Sochor. Gratulujeme!

Družstvo starších mini sestávalo částečně z ostřílených hráčů, které doplnili méně zkušení. V prvních zápasech byla znatelná počáteční nesehranost a klasická prvotní ospalost. Výkon se sice postupně zlepšoval, ale zatím jsme za ostatními týmy zaostávali. Pozitivní je, že do hry se s nadšením zapojili všichni hráči, přičemž na hřišti strávili přibližně stejnou dobu.
Nejvíc nám nejde osobní obrana, na kterou se zaměříme na trénincích, kde se také určitě sehrajeme a příště bude naše hra působit zase o trochu lépe. Talentem týmu se stal Vítek Nemrava. Gratulujeme!

Na výkonech obou týmů se podepsal malý počet hráčů a tím omezené možnosti střídání. Na konci turnaje všechny potěšila účastenská medaile a hromada sladkostí. Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům, kteří přes počáteční nepřízeň počasí vytrvali a naše miníky celý turnaj morálně i „hlasově“ podporovali.

Fotografie


Sestava mladší mini: Dvořák Matěj, Hoferek Šimon, Mičola Boris, Sochor Václav, Šrot Kristián, Váňa Jakub

Sestava starší mini: Dokoupil Milan, Holub Matěj, Jenš David, Nemrava Vít, Patáková Eliška, Rusler Lukáš, Šafářová Dorota, Šrot Sebastián