Hodnocení 2018-2019

1.3. – 3.3.2019 Zimní soustředění

Letošní rok jsme pořádali již 2. ročník komorního soustředění našich nejmenších – našeho

minižactva. Bohužel z celkového počtu 27 dětí nám chyběli dva nemocní Matěj a Bára a dva omluvení sourozenci Tomáš a Ella. Příště s námi určitě pojedou!!!

Soustředění probíhalo od pátku 1. 3. do neděle 3. 3. 2019 v blízkosti Ski areálu Paprsek na chatě Olšanka v Jeseníkách. Po příjezdu jsme se s dětmi velmi rychle aklimatizovali, po ubytování jsme se navečeřeli a vyrazili na večerní prozkoumání terénu s cílem si za tmy zasáňkovat a zajezdit na lopatách a na připravených vycpaných igelitových pytlech. Dětem se to líbilo tak, že zapomněly úplně na vše a proběhly i nějaké ztráty rukavic, zapadlé boty v závějích a také nějaké to zranění…to k tomu patří..J

Po návratu děti pomalu ulehly a těšily se na druhý den a další program soustředění. Ráno jsme se po snídani pomalu vydali na lyžovačku. Ostatní, kteří nelyžovali, šli na procházku. Svah byl velmi dobře upraven a vydržel až do konce dne. Všichni překvapili tím, jak umí perfektně lyžovat, a tak jsme jako trenérský dohled neměli vůbec žádný problém a žádné starosti. Užili jsme si všechno parádně. V poledne jsme si odskočili na oběd. Po obědě jsme si odpočinuli, nabrali energii, sílu a opět se vydali na zbytek dne na svah. Nelyžaři si po obědě také přišli na své a vyřádili se při bobování, sáňkování a jízdě na lopatách a na pytlích. Po večeři jsme dětem připravili zábavný program s pantomimou a hrami a sobotní večer jsme si skvěle užili. I přes to, že měli všichni zakázáno mít s sebou na soustředění mobilní telefon, digitální elektronické hry a tablety, tak program skončil až v pozdních nočních hodinách a děti byly nadšené a spokojené.

Poslední den, a to v neděli, jsme bohužel z důvodu špatného počasí již lyžovat nemohli, a tak jsme těsně před obědem šli na procházku k chatě Vindošce. Z počátku všichni protestovali, ale během cesty to všechny děti přešlo a vydováděly se na svahu i bez sportovního náčiní. Po příchodu a zjištění, co bude na oběd, byly opět spokojeni….podával se kuřízek s bramborovou kaší a desert – mléčný, oříškový, kokosový nebo čokoládový oplatek. Po obědě jsme vše uklidili, sbalili své věci a těšili se na odjezd …L

Příjezd do Horky byl velkolepý…nikomu se nechtělo domů….Super !!! Vše jsme zvládli a poděkováním nám byly spokojené děti !!!!

Děkujeme také řidiči p. Protivánkovi, který nás bezpečně odvezl i přivezl do místa určení !!!

Už teď se těšíme na nadcházející třetí ročník a doufáme, že se sejdeme ve větším počtu než letos.

Účastníci soustředění: Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea, Protivánek Matěj, Mladší mini: Sebastián Šrot, Hoferek Matěj, Alena Mokrejšová, Eliška Veselá, Matyáš Niessner, Janík Hušek, Jenš David, Rusler Lukáš, Dokoupil Milan, Matušek Šimon. Starší mini: Spáčil Vašek, Hanáček Matěj, Skřivánek Šimon, Rozálie Protivánková, Halouzková Julie, Hrachovinová Sára, Vánský Radim, Drozd Jakub, Rusler Martin. Mladší žák: Hrachovina Richard.

Fotografie naleznete ZDE

23.02.2019 – TJ Sokol Horka nad Moravou (turnaj)  

Do turnaje jsme vstoupili velmi vlažně a hlavně v obraně jsme byly nedůslední. Jako kdybychom se báli se soupeře dotknout, abychom mu neublížili. Soupeř to velmi rychle využil a první poločas jsme neustále dotahovali a také prohráli 4:7. Do druhé části jsme začali plnit vše co bylo třeba, ale zase malou snahou v útoku jsme málo ohrožovali branku soupeře. S postupem času jsme se zlepšovali a 1 minutu před koncem vyrovnali. Bohužel soupeř z posledního útoku vstřelil vítěznou branku. Soupeři gratulujeme k vítězství. Škoda, že jsme nehráli toto utkání stejně jako další zápasy, které byly úplně jiné a velmi odlišné…byly jsme asi ještě ospalí…

Ostatní utkání celého turnaje byly velmi dobré jak v obraně, tak i v přechodu do útoku a úspěšným zakončováním. Všichni hráči i hráčky se snažili na hřišti ukázat  své kvality, ale určitě máme navíc….škoda, že to zatím neumíme prodat, ale jsme stále ještě malí, ohební, pružní a je stále mnoho času vše zlepšit. My víme, že to co nejdříve ukážeme… !

V brance se střídali naše nové objevy Milan Dokoupil a Lukáš Rusler….velmi dobře se předvedli a zachytali na výbornou…

Ve hře se poprvé velmi pěkně ukázala hvězdička Ella Sobková/sestra staršího minižáka Tomáše Sobka/ a snažila se zapojit jak mohla, dále také musíme pochválit ve hře Matěje Holuba, který se snažil v útoku střelami ohrozit brankáře a i když v obraně se stále hledá, tak se snažil co nejvíce.

Do All star týmu /talent družstva/ byl vybrán Matyáš Niessner…Gratulujeme !!!

Také velmi děkujeme za pomoc rozhodčímu Petru Ochmanovi, časomíře Janě Ruslerové, Sašovi Jenšovi, pomoc v Bufetu Aničče a Andree Hrachovinové , zápisu Hance Sobkové,  Sašovi Jenšovi a fotografování Janě Ruslerové….bez vás by to  neklaplo…ještě jednou díky mooc !!!

Děkujeme všem rodičům za povzbuzování z hlediště a za podporu našich házenkářských nadějí. 

Výsledková tabulka: 

PŘÍPRAVNÝ TURNAJ 1 2 3 4 5 6 BODY SKORE POŘADÍ
HBC OLOMOUC X 11:20 8:19 8:18 8:12 5:7 0 40:76 6.
HÁZENÁ                             VELKÁ BYSTŘICE 20:11 X 10:26 4:9 18:11 21:18 6 73:75 3.
TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU 19:8 26:10 X 14:15 18:5 18:13 8 95:51 2.
SOKOL II PROSTĚJOV 18:8 9:4 15:14 X 19:11 13:9 10 64:46 1.
SK HFP PROSTĚJOV z.s. 12:8 11:18 5:18 11:19 X 9:14 2 48:78 5.
HK IVANČICE 7:5 18:21 13:18 9:13 14:9 X 4 61:66 4.

 Sestava a branky: Niessner Matyáš 28, Jenš David 26, Hoferek Matěj 18, Šrot Sebastián 4, Holub Matěj, Sobková Ella; brankáři /branky+úspěšnost/: Rusler Lukáš 5, /51%/ , Dokoupil Milan 11, /46%/. Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea. Zápis Saša Jenš.

15.12.2018          HC Junior Zlín

V ranních sobotních hodinách jsme se vydali na poslední letošní turnaj do Zlína. Děti na turnaji předvedli skvělé výkony a neprostupnou obranu ve všech zápasech. Hráli jsme proti týmům ze Zubří a proti Zlínskému týmu holek a kluků.  Bohužel obraz celého turnaje kazili organizační zmatky a neshody s jinými zúčastněnými. Děkuji všem rodičům za pomoc s dopravou a podporu na zápasech.

Sestava: Matušek Šimon, Niessner Matyáš, Jenš David, Rusler Lukáš, Dokoupil Milan, Protivánková Rozálie, Drozd Jakub.

8.12. 2018 Horka nad Moravou (Mikulášský turnaj pořádaný v Senici n. H.)

V sobotu 8.12 jsme pořádali Mikulášský turnaj, kterého se zúčastnilo celkem 10 družstev staršího a mladšího minižactva. Děti v něm porovnávaly své síly s družstvy z Litovle, Prostějova a Olomouce. V základní skupině, každé družstvo odehrálo proti sobě 2 utkání, naše družstvo vybojovalo 2 místo a čekal je finální zápas, který rozhodne o vítězi celého turnaje proti týmu HBC Olomouc. Finále bylo velice napínavé a naši v něm bojovali jak lvi proti silnému soupeři a nakonec dovedli utkání k těsnému vítězství!!! Děkuji všem organizátorům, zúčastněným, hráčů a fanouškům za skvělí turnaj.

Výsledky utkání:

1 2 3 4 BODY SKORE POŘADÍ
TJ SOKOL HORKA X X 8:9 5:7 19:4 21:1 14:6 14:6 8 81:33 2
HBC OLOMOUC 9:8 7:5 X X 18:2 9:12 14:5 12:10 10 69:42 1
SK HFP    PROSTĚJOV z.s. 4:19 1:21 2:18 12:9 X X 3:15 5:16 2 27:98 4
TATRAN LITOVEL 6:14 6:14 10:12 5:14 15:3 16:5 X X 4 58:62 3

 o 1. místo  Horka – Olomouc 10:7

o 3. místo Prostějov – Litovel 9:15

Sestava: Šrot Sebastian, Dokoupil Milan, Protivánková Rozálie, Jenš David, Matušková Bára, Matušek Šimon, Hoferek Matěj, Hušek Janík, Niessner Matyáš, Mokrejšová Alena, Rusler Lukáš.

25.11.2018          TJ Cement Hranice na Moravě

V neděli 25.11 jsme se s dětmi zúčastnili turnaje v Hranicích, kde jsme se utkali s družstvy Hranice A, Hranice B, a s družstvem z Žeravic. Na turnaji byli vidět obrovské pokroky, které všechny děti udělaly oproti minulým turnajům. Na závěr turnaje si děti vyzkoušely dovednostní soutěže a rozdělily si zaslouženou sladkou odměnu.

Sestava: Jenš David, Dokoupil Milan, Šrot Sebastian, Hoferek Matěj, Niessner Matyáš, Matušek Šimon, Tinklová Veronika, Mokrejšová Alena, Rusler Lukáš, Holub Matěj.

18.11.2018          Házená Velká Bystřice

V neděli 18.11.2018 jsme se s družstvem zúčastnili turnaje ve Velké Bystřici, kde naše družstvo poměřilo své síly s družstvy z Bystřice, Hranic a z olomoucké Zory . Celý turnaj děti předváděly sympatické výkony, ale měly jeden velký problém a to nahrávky. Na ně se v dalších trénincích zaměříme a do dalšího turnaje je určitě zlepšíme.

Sestava: Holub Matěj, Niessner Matyáš, Hoferek Matěj, Matušek Šimon, Milan Dokoupil, Jenš David.

11.11.2018  TJ Sokol Kostelec na Hané – HK
 
I přesto, že jsme na dnešní turnaj vyjížděli téměř za ranního kuropění, děti podaly úžasný výkon. Statečně bojovaly hned od samého začátku, a i když se nepočítalo skóre, byla znatelně vidět herní převaha. V prvním zápase si děti poradily se zhruba stejně silným družstvem Hranic, v dalším zápase bez problémů zdolaly děti z Prostějova a dokonce ani poslední silné domácí družstvo z Kostelce, pro nás nepředstavovalo problém. Kostelec proti nám po celé utkání nasadil „osobku“, ale děti se nenechaly zastrašit a předvedly družstvu z Kostelce, že i když osobní obranu příliš netrénují, umí si s ní poradit. Následovaly dovednostní soutěže a se sladkou odměnou odjížděly děti spokojeně domů.
 
Plusem pro nás byla i vysoká účast hráčů, kdy jsme po dlouhé době vyjížděli do boje v počtu 10, takže bylo možné hráče více střídat a děti nebyly příliš unavené.
 
Děkuji za pomoc rodičům a také – na pozici trenéra – staršímu minižákovi Marťovi Ruslerovi.
 
Sestava: Dokoupil Milan, Matušek Šimon, Rusler Lukáš, Niessner Matyáš, Tinklová Veronika, Hoferek Matěj, Jenš David, Hušek Janík, Holub Matěj, Mokrejšová Alena.

4.11.2018 Házená Velká Bystřice

Dne 4.11. vyrazilo mladší minižactvo na turnaj v rámci soutěže do Velké Bystřice. Zde poměřilo své síly s domácím družstvem, družstvem Tatran Litovel a Kostelcem na Hané.

První zápas děti spaly, a bylo vidět, že jim chyběly dva zrušené tréninky. Měly problém se zorientovat na hřišti, sledovat a rozběhnout se. V druhém poločase se již trochu rozkoukaly, a v zápase proti Tatranu Litovel trenérům i sobě zlepšily náladu, podávaly pěkné výkony. Díky hře proti slabšímu družstvu se hráči zvládli dobře zorientovat. Turnaj jsme zakončili zápasem proti družstvu z Kostelce na Hané, klasicky osobkou, se kterou „bojujeme“ … Po posledním zápase proběhly dovednostní disciplíny a hráči dostali sladké odměny.

Sestava: Dokoupil Milan, Matušek Šimon, Rusler Lukáš, Niessner Matyáš, Tinklová Veronika, Veselá Eliška, Hušek Janík, Holub Matěj, Mokrejšová Alena.

21.10.2018 DHK Zora Olomouc

V neděli 21.10.2018 jsme se zúčastnili turnaje pořádaného DHK Zora Olomouc. Za soupeře jsme kromě „Zory“ měli i družstva z Prostějova a Litovle. Hrálo se bez počítání skóre, všechny děti nastoupily do utkání s nadšením a radovaly se z každého úspěchu. Z našich začínajících nováčků se turnaje zúčastnila i Alenka a Matěj, pro kterého to byl úplně první reálný „střet“ s házenou (kromě střetu s dalším spoluhráčem a vykouzlené modřiny na čele J). Děti se snažily na všech herních postech, opět bylo vidět zlepšení v obraně, ale musíme stále více trénovat kličky.

Na konci turnaje děti předvedly své schopnosti v dovednostních soutěžích a domů si kromě zážitků z turnaje, odnesly i sladkou odměnu.

Děkujeme rodičům za podporu.

13.10.2018 – Senice n. H.

V sobotu 13.10.2018 jsme se zúčastnili turnaje miniházené v Senici na Hané. Po vyřešení drobného problému, kdy jsme zjistili, že se nehraje v hale, ale na venkovním hřišti, jsme se rychle zapojili do prvního zápasu. I když se nepočítalo skóre, bylo vidět, že se děti výrazně zlepšily v obraně a prvního soupeře, domácí družstvo ze Senice na Hané, hodně potrápily. Následoval zápas s družstvem Velké Bystřice, který byl velmi vyrovnaný a stejně tak i poslední zápas s děvčaty ze Zory Olomouc.

V obraně budeme muset zapracovat na spolupráci spojky a křídla, snažit se víc a dřív přistupovat a přerušovat protihráče, a také zkoušet víc chodit do kliček. Stále máme také nepřesné přihrávky a někdy se i stane, že přihrajeme soupeři. Při útoku pak nesledujeme spoluhráče kolem sebe a někdy tak díky nepřesné střelbě, ztratíme míč. Celkově se však děti opravdu hodně snažily a bylo vidět, že je hra baví.

V brance děkujeme za velkou pomoc Mildovi Dokoupilovi. Na pozici trenérky se v posledním zápase proti Zoře představila i starší minižáčka Sára Hrachovinová, která se statečně úkolu zhostila.

Naše díky za podporu patří též rodičům.

Sestava: Dokoupil Milan, Niessner Matyáš, Tinklová Veronika, Rusler Lukáš, Matušek Šimon, Mokrejšová Alena, Hušek Janík

23. 9. 2018 TJ Sokol Horka nad Moravou

V sobotu 23.9. jsme uspořádali domácí turnaj, kterého se zúčastnila 2 družstva z Hranic a HBC Olomouc. V prvním zápase děti nastoupily proti prvnímu družstvu z Hranic, předvedly skvělí výkon hlavně v obraně, konečně začali k soupeři přistupovat, jak je učíme, za to patří dětem veliká pochvala. V bráně je podpořil talentovaný brankář Milan, zaslouženě v zápase nedostali ani jeden gól! Zbytek turnaje proběhl ve stejném rytmu, na závěr si vyzkoušely dovedností soutěže, po kterých dostaly vytouženou a zaslouženou sladkou odměnu.

Sestava: Niesner Matyáš, Hoferek Matěj, Holub Matěj, Mokrejšová Alena, Matušek Šimon, Rusler Lukáš, Tinklová Veronika, Dokoupil Milan, Jenš David, Šrot Sebastian, Protivánková Rozárie, Vágner Radim.

16.9.2018 TJ Sokol Horka nad Moravou

V sobotu jsme na našem domovském hřišti na Sokolce pořádali první z turnajů podzimní části. Z původně přihlášených čtyř družstev se nakonec pro nemoc odhlásilo družstvo ze Senice na Hané, takže jsme se utkali pouze se zástupci Kostelce na Hané a DHK Zora Olomouc. Jelikož i naše družstvo bylo oslabeno, byli jsme nuceni využít pomoci dnes již starších minižáků. Počasí nám přálo, také děti byly dobře „naladěné“, takže ve všech utkáních děti podávaly bojovné výkony, a i když se hrálo bez počítání skóre, snažily se nenechat nic náhodě. Jako rozhodčí měla svou premiéru starší minižákyně Sára, která překonala svůj počáteční ostych a nakonec bylo píšťalku i slyšetJ. Na závěr turnaje se děti zapojily do dovednostních soutěží a všechna družstva si odnesla sladké odměny za účast na turnaji.

Děkujeme za podporu rodičů.

Sestava: Dokoupil Milan, Jenš David, Šrot Sebastian, Rusler Lukáš, Hoferek Matěj, Vánský Radim.

1. 9. 2018 Házenkářské naděje 2018 (Horka nad Moravou)

Dne 1. 9. 2018 se naše družstvo mladšího minižactva, po týdenním soustředění, zúčastnilo domácího turnaje Házenkářské naděje, kde poměřili své síly s týmy z Holešova, Hranic, Kostelce, Bystřice pod Hostýnem, Telnice a s Olomouckou Zorou. Ve všech utkáních děti podaly sympatické výkony. Samozřejmě se objevily individuální chyby, ale ty v průběhu sezóny určitě doladíme. Na závěr musím dodat, že naše družstvo hrálo proti týmům staršího minižactva a na turnaji dokázali vybojovat 10. místo z celkových 12 přihlášených družstev.

Sestava: Halouzková Julie, Jenš David, Dokoupil Milan, Niessner Matyáš, Rusler Lukáš, Tinklová Veronika, Matušek Šimon, Šrot Sebastian.